Itselläni 3 tuttavaa jotka ovat lomautettu ja 1 joka tullaan lomauttamaan kesään mennessä. Kaikki nämä on 20 km säteellä Porista. Ei hyvältä näytä...:(
Kuinka monta tuttavaasi on jo lomautettu?
töitä on vielä
4442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ja 6 on saanut uuden, hyväpalkkaisen työpaikan ja sopimuksen vakinaisena työntekijänä. 2 pääsi eläkkeelle täytettyään 63-vuotta täysin palvelleena ja täydellä eläkkeellä. Kyllä menee hyvin ja vieläpä keskellä Poria. 100 metrin säteellä kauppatorista. Mutta he ovatkin opiskelleet itsensä hyville ansioille.
Sinä mummu näit unta. Sää oot ja asut musassa. Täytyy taas varmaan poiketa. Lääkkeet ottamatta vihreä loota tänään ja äkkiä. Tulen jos saan jostain "lainattua" polkupyörän tai sukset. Terkkuja, älä kirjoita enää.
Minulta loppui vuoden vaihteessa työt, isältäni pari viikkoa sitten, veljeltäni joku kk sitten, äidilläni on taas lisääntynyt.
lopu koskaan...oon kaup. työntekijä..