Kyllä hävettää viimme lauantai kun ei muista mitään siis join kolme olutta baarissa enkä muista edes miten olen päässyt kotiin. Selasin tässä puhelinta ja kääk ei ole todellista olen soittanutkin jollekkin henkilölle kelle ei enää pitänyt ikinä soittaa hävettää pirusti.
Noloa
kännäämistä
2
738
Vastaukset
- sellaset
numerot, mihin ei pidä enää ikinä soittaa. Yksinkertaista.Ja mitä sitten kännäämisestä, et varmaan ole ainut ääliösoittojen tekijä tässämaassa.
- se liika alko
saattaa teetättää, opettele juomaan kohtuullisesti tai lopeta kokonaan juominen, selvinkin päin on kivaa elämässä ja ei tarvitse nolostella ja hävetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1693319Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732141Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii482048- 411951
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 45864