"kamera valmiustilassa"

Minulla on nokian kännykkä 3110 classic ja kun yritän ottaa kuvaa niin puhelin sanoo että kamera on valmiustilassa...kaikki asetukset olen käynyt läpi enkä ole saanu toimimaan...mikäö vikana? JA kun otan videota se sanoo että tiedostoa ei voi tallentaa..
41423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mulla kans ihan sama juttu enkä o saanu sitä mitenkää toimiin.

Äänestä
  • AINAKIN nokia 7001 kun normaalitilassa painaa
    *#7800# niin tekee perusresetin (ei hävitä omia tietoja) niin alko kamera pelittää

    Äänestä

minulla on 3500 classic ja tekee samoin,aina kun alustaa muistikortin,kamera toimii 1-2 kuukautta,ottaa kortille vain 100 mt,sitten ilmoittaa kamera valmiustilassa,kun taas alustaa toimii jonkun aikaa.tekee saman jutun 1 ja 2 gigan korteilla.

Äänestä
  • Mulla on nokia 3600slide ja melko uutena teki samaa, eli jumiutui kun alkoi ottaa kuvia. Joskus saattoi ottaa monta kuvaa ihan ok, sit taas meni tuohon tilaan. Vein huoltoon, päivitys ei auttanut tähän vaan laittoivat ihan kunnon korjaukseen. Nyt ei ole tehnyt niin kertaakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikainen vastaus kirjoitti:

Minulla on nokian kännykkä 3110 classic ja kun yritän ottaa kuvaa niin puhelin sanoo että kamera on valmiustilassa...kaikki asetukset olen käynyt läpi enkä ole saanu toimimaan...mikäö vikana? JA kun otan videota se sanoo että tiedostoa ei voi tallentaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu