Havainto..
Nuorena kaiken tietää ja herkästi tuomitsee.
Usein ensin tekee ja sitten vasta ajattelee.
Vanhana havaitsee vain vähän tietävänsä.
Ajattelee ensin ja jättää usein tekemättä.
Nuorena kaiken..
4
504
Vastaukset
- kaikkiin
Anoppini taitaa olla tämän perusteella sellainen "ikinuori".
Hän on kyllä vanha, mutta on vahvasti sitä mieltä, että tietää kaikesta kaiken, eikä ainakaan ajattele ensin eikä jälkeenkään mitä suustaan päästelee.
Hänen nuoret lapsenlapsensakin ovat paaaaljon järkevämpiä ja suvaitsevaisempia kuin hän vanhus. - meillä ainakaan
Ikä ei automaattisesti tuo mitään viisautta mukanaan.
- odotellaan
jospa vain odotellaan ;D
- pitää
paikkansa. Isovanhempi-iässä olevana epäilen harkintakykyäni ainakin saamastani palautteesta johtuen.
Työkseni olen joutunut toisten asioita ohjailemaan ja se on verissä. Kommentoin herkästi ympärilläni tapahtuvaa. Arvelen, ja joskus osun oikeaan, joskus en.
Sikäli erikoista meillä, kun suvun tyylinä on ollut ruotia muiden asioita. Minä vain en saisi mitään sanoa. Ehkä osun arkaan kohtaan?
Pahaa mieltä vaan tulee ilmeisesti puolin ja toisin.
Oman lapsen yrmintä tuntuu pahalle. Enää puuttuu eristäminen, vaikka hyvällä alulla se jo on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?974373- 272345
- 2002156
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1182115PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4011832- 1681460
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001259Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72966Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78835