Elikkä kun asensin tänään laturia ja johto otti laturin väärään kohtaan ja kipinöitä tuli, no sain laturin paikoilleen, mutta nyt ei tule virtoja autoon, valot saan päälle ja tööttikin pelaa, mutta muuta virtaa ei tule. Päävirta sulake taitaa olla palanut, jos on, mistä saa uusia? Biltemassa eikä toyotan liikkeissä kuulemma myydä? Tarviketorilla olisiko?
Onko samaa vikaa kellään?
Auto on Toyota Carina vm-91
Päävirtasulake?
tarvis apua
2
586
Vastaukset
- löysin minä
sama ongelma oli viime viikolla sunnyn kanssa. lopulta sain purkaamolta sulakkeen,otin samalla kaksi,maksoivat kokonaisen euron:) alkuperäistä ei kannata ees kysyä,ois ollu nissan liikkeessä 18,50 aika suolanen hinta mielestäni yhdestä sulakkeesta.
- purkaamolta
löydä, niin mene Toyota-liikkeeseen. Aina ei kannata uskoa kuulopuheita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104868- 62863
- 45834
- 48771
- 49684
- 31639
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38526