Jyri Häkämies ei moiti, että Stora Enso aikoo siirtää tuotantoaan Ruotsiin. Jäähän Kotkaankin satama ja hänen veljensä Kari Häkämies, joka siirrettiin sisäasiainministeriön kansliapäällikön hommista Kotkaan muutama vuosi sitten. Porvarit ovat mukautuvaista porukkaa: Hertzenit ja Häkämiehet. Kaikki käy, jos on pakko.
Kotkan
oma porvaripoika
9428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ole porvareita.
porvareita ideologiansa perusteella, mutta rahallisesti kylläkin kuten muutkin demarit.
sai kenkää sosiaali- ja terveysministeriön kansliapäällikön hommista aikoinaan liian reippaiden elämäntapojensa takia.
maistui. olen kuullut tämän suuntaista.
Kukahan sunkin muroihin on kussu?
eilisissäkin uutisissa. On pengottu tiusaset, häkämiehet jne. Mikä poikkeus hertzen muka on? Jokainen tietää ryhtyessään mukaan tähän rumbaan, että kaikki tulee julki ennemmin tai myöhemmin. Ja jos joku kysyy, niin sehän on sitä avoimuutta ja rehellisyyttä kertoa. Tiedon salaaminen on epärehellisyyden merkki.
Ei saa puhua demuista pahaa!! HYS!
kun kirkasotsainen kotkalainen opettajan poika Jyri Häkämies julisti, että Suomen valtio ja vallassa oleva porvarihallitus ei välitä pätkääkään, mitä Suomen palkansaajille tapahtuu tulevaisuudessa. Stora Enso voi siirtää tuotantonsa vaikka Etelä-Amerikkaan, mikäli sillä voidaan vaikeuttaa Suomen palkansaajien elämää.
Suomen kansa on valinnut kokoomuslaiset ja kepulaiset kurittamaan itseään. Tyhmyydestä saa aina kärsiä. Suomessa on tilanne, jossa keskintertaiset johtavat yksinkertaisia. Aamen.
että k e s k i n k e r t a i s e t johtavat yksinkertaisia eli alamaisiaan.