Näyttää Sodat palstan urpot tulleen palstalle perättömine juttuineen ja vääristelyineen, palstalle olisi saatava seriffi joka korjaisi trollit pois tai siirtäisi höpöhöpöjutut Sodat palstalle.
Tajuaako nää trollit, että aloittelija ja ei-tietotekniikkaa seuraava saattaa ottaa paskanjauhannan todesta. Mikä noita teinejä vaivaa?
Nyt apuahakevien kannattaa suhtautua hyvin varauksella annettuihin vastauksiin ja väitteisiin.
Tajuaako nää trollit, että aloittelija ja ei-tietotekniikkaa seuraava saattaa ottaa paskanjauhannan todesta. Mikä noita teinejä vaivaa?
Nyt apuahakevien kannattaa suhtautua hyvin varauksella annettuihin vastauksiin ja väitteisiin.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jospa sä menisit itse sinne sodat-palstalle näine juttuines.
Ei ne tänne kuulu!
Esimerkkinä esim. mikä ? Tämä on kuitenkin keskustelupalsta eikä mikään faktoja aloittelijalle palsta, omaa järkeä pitää aina käyttää. Kuitenkin, apua moni pyrkii antamaan mikäli on tietoa...
sanottu, koska tämä palsta on minusta pelkästään kovaa faktatietoa ja apua tietokoneen sekavuuksiin hakevia varten. Täällä ei todellakaan lörpötellä kaikenmaailman paskaa, mitä s24:n pastat on tukkoon asti täynnä.
Toivottavasti tämä jatkuukin kylmän tosiasian linjalla ja todellisten asiantuntijoiden avustamana, josta ei voi kun kiittää ja syvään kumartaa heitä pyyteettömästä työstään muiden auttamisesksi.
Kiitos siitä.
on se niin etä jotkut tyypit täällä on ystävällisiä ja neuvovat naisihmistä vittuilematta,joku hörhö luulee trolliksi kun kysyy omasta mielestä ihan sellasta asiaa joka olis tärkeetä..
Puhut tosiaan asiaa. Palstalle tarvittaisiin seriffi. Uskon että tilanne paranisi myös jos viesteihin ei voisi enää vastata ilman rekisteröintiä.
Tämä sama toivomus on esitetty ennenkin. Mistähän syystä sitä ei ole toteutettu? Uskoisin, että se olisi hyvä toimenpide.
kirjoittelu palstalle olisi syytä estää alustavasti selaimen tunnistetietojen perusteella.
Kaikkien näiden provokirjoitteluiden takana on joukko tuskastuneita Linux-käyttäjiä, jotka vastustavat Windowsia vain periaatteesta ja kiusatakseen muita kun itsellä ei ole kivaa.
Ja ne wintows-trollit jotka eivät tiedä Linuxeista
mitään.
Joista niistäkin vain kaksi rekatuilla nimimerkeillä.
Johtopäätös:
Sodat-palstoilla kirjoittavat rekatut ovat siirtyneet tänne, luonnollisesti rekkaamattomina.
Joten, kirjoittelijat löytynevät kelaamalla Sodat-palstan vanhoja viestejä!
Äänestäkää Dr.xyz presid...eiku sheriffiksi!!!!!!1
oletko pyrkinyt?
...ääneni, mikäli olet sefuksi hakenut...
-Rr
piisaa vaikkei taida olla demokraattinen tämä ruottalaisten rahasampo. Siivoisivat edes palstoja mutta kun ei siitä mitään rahaa tule niin annetaan kaikkien hihhulien hihhuloida => lisää pätäkkää
Saat ehkä yhden äänen, jos älyät äänestää itseäsi.
ovat 100% pelkkää trollausta ja paskanjauhamista ja toivon ettei kukaan aloittelija harhaudu uskomaan häntä.
Oikea asiantuntija on sellainen että vaikka hän itse kannattais mitä käyttistä, niin osaa silti neuvoa muita heidän käyttämästään käyttiksestä huolimatta eikä ala kehoittamaan vaihtamaan käyttiksiä adsl-modeemeihin kuten tuo yks pässi joka itse vihaa linuxeja niin paljon että käy omaa pyhää sotaansa keinolla millä hyvänsä (ja yleensä vielä väärin keinoin, valehdellen ja provoten).
Aloittelijoille pitää aina puhua pelkkää totta ja faktaa...jos ei ole jostain varma niin sanoa myös se ettei aloittelija luule sitä varmaksi faktaksi vaan tietää ettei asia välttämättä ole niin.
Linux itsessään on varmaankin kaikkien aikojen vedätys, luvataan ummet ja lammet ja puhutaan kaikkien aikojen täydellisimmästä käyttöjärjestelmästä ja sitten ei edes pelit toimi saatikka Yle Areenan videot.
Kyseessä on vain salaliitto hyväntekijä Microsoftia kohtaan kilpailijoiden puolelta. Oletko sinä näiden kilpailijoiden ilmaistyövoimaa?
Microsoft ei ole hyväntekijää nähnytkään, pikemminkin se on suurimpia roistoja maan päällä!
mulla toimii areenan videot ja liuta pelejä myös linuxissa winellä vaikka enemmän pelaan xp:llä.
Jos ei oma järki auta erittelemään oikeita/vääriä kysymyksiä/vastauksia, mitä siinä auttaa yksi fakki-idiootti lisää?
olisi tälle palstalle se M-KAR niminen sälli. Häneltä löytyy tietotaitoa.
provosoituu turhan herkästi.
moderaattorina. Se on käynyt jonkun työvoimapoliittisen muutaman kuukauden kurssin atk- alkeista.
Se on ihan riittävän pätevä näihin kuvioihin... Omasta mielestään.
vaikka itekin oon joskus kritisoinut Saggea niin täytyy sanoa hänen puolustukseks että kyllä se Sagge on hieman enemmän opiskellut atk:ta kuin jonkun työkkärin kurssin, tietää varmasti enemmän atk:sta kuin täällä olevista experteistäkään.