kokematon, huono itsetunto

Mä oon siis vähä kokematon nuori nainen, joka tykkää sekä naisista että miehistä. naisen kanssa en oo ikinä ollu sängyssä, mutta miesten kans jonku verran.
mun ongelma on siis se ku en hyväksy itteeni koska tykkään molemmista sukupuolist ja oon kauheen kokematon, plus en oo sujut kroppani kans.
mä ajattelin jos täältä saisin jonkun keskustelukaveriks ja tueks?

älkääkä pliis tulko haukkumaan mua, ei oo muutenkaa helppoo. :/
5941
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mulla on hieman samanlainen "ongelma".. tosin oon ollu naisen kanssa.. mutta se tästä elämästä vaikeeta tekeekin.. ois niin mukava joskus päästä juttelemaan näistä asioista jonkun "saman henkisen" ihmisen kanssa, joka ymmärtäis ja jaksais kuunnella.. kun en tiedä ketään kenen kanssa vois oikein puhua mitään... huoh. ei ole elämä aina helppoa....

Äänestä

empä yleensä myönnä että itsetuntoni on huono - kaikki aika kuluu sen peittämiseen ja itseni arviointiin. mutta sitä se on..
haaveena on oma kumppani, tyttö sellainen. en koe tarvetta kerätä nais- tai mitään muutakaan kokemuksia ihmisistä.

.. toivon vaan että joskus vastaan tuleepi joku semmonen joka saa mut tuntemaan itteni hyväks, kaikesta piittaamatta.

Äänestä

Osoitteessa [email protected] Olen jo vanhempi, paljon elämää nähnyt ja joskus särkynytkin huonosta minäkuvasta ennen kärsinyt mies. Tykkään toki seksistä, mutta en ole vonkari hörhö. Niin ja olen ehdottoman luotettava, sinkku

Äänestä

Kokemattomuus on aina epävarmaa, se vaan kuuluu elämään (vaikka itse en haluaisi kuulla tätä). Olen kokenut 3 "kosketusta" naiseen vaikka elän miehen kanssa. Pidin siitä kovasti ja haluan sen kokea uudelleen. Olen 40 vuotias ja huomasin 30 vuotiaana miten mukavalta naisen kosketus tuntuu. Eri ihmisillä asiat tapahtuvat eri aikoina. Nyt odotan taas hetkeä naisen kanssa.
Anna itsellesi mahdollisuus kokeilla eri asioita ja todeta itsellesi paras mahdollinen tapa elää. Älä anna ympäristön vaikuttaa.
Hyvää elämää sinulle !!

Äänestä
  • kyllä sieltä joku vielä saapuu. ei ole helppoa olla kärsivällinen, mutta sillon kun vähiten odottaa niin löytyy ihminen joka helpottaa. puhun kokemuksesta!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nuori.bi.nainen kirjoitti:

Mä oon siis vähä kokematon nuori nainen, joka tykkää sekä naisista että miehistä. naisen kanssa en oo ikinä ollu sängyssä, mutta miesten kans jonku verran.
mun ongelma on siis se ku en hyväksy itteeni koska tykkään molemmista sukupuolist ja oon kauheen kokematon, plus en oo sujut kroppani kans.
mä ajattelin jos täältä saisin jonkun keskustelukaveriks ja tueks?

älkääkä pliis tulko haukkumaan mua, ei oo muutenkaa helppoo. :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu