KUOKKAVIERAAT ISÄNMAALLISIA!

Kuokkavieraat taitaa olla enemmän isänmaallisia kuin linnassa keikaroiva kermakansa!
Sotaveteraanit omalla verellään lunasti Suomen vapauden. Nyt keikarit keimailevat itsenäisyyspäivänä linnassa ja kaapivat kermat kakusta. Sotaveteraaneja ylistetään kauniissa puheenparsissa, koska se kuuluu asiaan ja todistetaan olevansa "isänmaallinen". Samaan aikaan veteraanit ja heikko-osaiset jonottavat ruokaa Hakaniemen torilla Hurstin tilaisuudessa.

On ihan oikein kuokkavierailta osoittaa mieltä tällaista ylemmyyttä ja keikarointia kohtaan, missä yhteiskunnan asiat ovat ylösalaisin.
141142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ai jokainen sotaveteraaniko mahtuisi linnan juhliin? Käytäs nyt vähän järkeä neropatti... Ja siellä juhlivat ovat tämän maan tärkeimpiä ja vaikutusvaltaisimpia ihmisiä, jotka nostavat suomikuvaa maailmalla ja tuottavat euroja sinunkin hyvinvointiisi tässä maassa. Ilman hyviä johtajia, poliitikkoja ja menestyviä ihmisiä ei veteraaneille olisi edes sitä leipäjonoa tänä päivänä.

Ihmetyttää ihmisten katkeruus jos jollain muulla menee hyvin ja jos jollain muulla on mukavammat kekkerit kuin itsellä. Mitä isänmaallista kunnioitusta valtiovaltaa kohtaan se on, jos mekastetaan kadulla ja härnätään poliisia?

Äänestä

Jep, varsin isänmaallista touhua haastaa riitaa poliisin kanssa naamio kasvoilla! Ei voi paljon säälittävämmäksi touhu enää mennä.

Äänestä
  • Eihän ne ihan oikeasti kai kapinoinnut, nyt kun oli niin kova tuulikin ja kolea ilma.
    Nehän lopetti kai aika aikaseen, sen huutelun.
    Vallankumouskin voidaan perua sateen takia.

    Äänestä

  • jeppe kirjoitti:

    Eihän ne ihan oikeasti kai kapinoinnut, nyt kun oli niin kova tuulikin ja kolea ilma.
    Nehän lopetti kai aika aikaseen, sen huutelun.
    Vallankumouskin voidaan perua sateen takia.

    ai ei kapinoitu??? mihin helvettiin mellakkapoliisia sitte tarvitaan??? tässä tapauksessa pitämään aitoja paikallaan ja hulluja aisoissa!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Just tollaisia sivaripellejä kaikki aktivistit. Pitkät tukat liehuu ja naamarit kasvoilla... Jos itse olisin mellakkapoliisin johdossa, olisin antanut komennon että pamppua vaan surutta. Jokainen aktivisti joka edes koskisi aitaan tiputettaisiin lyömällä aspilla pohkeisiin. Saataisiin loppumaan tuollainen tyhjänpäiväinen pelleily...

Äänestä
  • Vesitykkejä poliiseille ensi vuodeksi. Eiköhän ala vaatteet märkänä tunteet viiletä.

    Äänestä

  • Hyvä konsti kirjoitti:

    Vesitykkejä poliiseille ensi vuodeksi. Eiköhän ala vaatteet märkänä tunteet viiletä.

    Ehdotan vesitykkejä kuokkavieraille ensi vuodeksi.

    Äänestä

  • tohon ei paljon lisättävää jää!!!

    Äänestä

  • Ihan asiaa kirjoitat pahimpia ovat ne jotka koko ikänsä ovat olleet yhteiskunnan elättinä toista on niillä jotka monen vuoden uran jälkeen heitetään pellolle ja ovat iältään yli 50v eivät tule ikipäivänä työllistymään vaikka haluaisivat. Näille se apu kuuluisi jotka ikänsä ovat veroja maksaneet eikä kaiken maailman pelleille jotka eivät ole ikinä työtä tehneet ja veroja maksaneet

    Äänestä

Vähiten ne kuokkijat veteraanien työtä arvostavat!

Äänestä

Oli yhteiskunta järjestys millainen tahansa, tuo porukka olisi joka tapauksessa niitä jotka jäävät jalkoihin. Ruipeloita ruikuttajia jotka eivät osaa mitään eivätkä tule osaamankaan. Suomi on vaan niin pehmeä paikka että tuollaisetkin vätykset saavat äänensä kuuluviin. Ei heitä kukaan ota vakavasti. Jos arvot tästä kovenee, kohtaa vätyksille kovat ajat. Ei kaikkea kannata pitää ansaittuna. Menisivät edes töihin, niin saisivat katetta puheilleen ja toimilleen.

Äänestä

ne miätä isänmaallisia oo pitkätukka.anarkisteja siviilejä ja muita kieltätyjiä näkeehän aatteetn jo vaatteista. isänmaalliset ei hypi esivallan silmille ym.

Äänestä
  • Kyllä jokainen Kunnon Suomalainen on sitä mieltä, että Senaatintorille pitäisi parkkeerata 85% koko Helsingin poliisiautoista. Jokainen huppupää napattaisiin kiinni, piestäisiin pampulla siniseksi ja vietäisiin sitten valtion hotelliin (taksa vaikka 100€/yö, niille sitten pikaoikeudenkäynneillä sakkoja >1000€). Ei tarvitsisi ensi vuonna yhtään poliisiautoa, ja nyt sujuisivat juhlat rauhallisesti.

    Äänestä

Varmasti olisitte itsekkin mielissäne kutsusta linnan juhliin... en voi ymmärtää kateuttane enkä veikko hurstin pelleilyä.. työttömät ei kärsi siitä jos maan "kerma" (siellä on myös tavallisia ihmisiä) juhlii kerran vuodessa... Suuri osa niistä kutsutuista tekee maamme hyvinvoinnin mahdolliseksi.. poliitikot, yritysjohtajat, veteraanit.. yms.. tehkää köyhät töitä, niin pääsette myös juhliin.. ei kannata itkeä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HYVÄ! kirjoitti:

Kuokkavieraat taitaa olla enemmän isänmaallisia kuin linnassa keikaroiva kermakansa!
Sotaveteraanit omalla verellään lunasti Suomen vapauden. Nyt keikarit keimailevat itsenäisyyspäivänä linnassa ja kaapivat kermat kakusta. Sotaveteraaneja ylistetään kauniissa puheenparsissa, koska se kuuluu asiaan ja todistetaan olevansa "isänmaallinen". Samaan aikaan veteraanit ja heikko-osaiset jonottavat ruokaa Hakaniemen torilla Hurstin tilaisuudessa.

On ihan oikein kuokkavierailta osoittaa mieltä tällaista ylemmyyttä ja keikarointia kohtaan, missä yhteiskunnan asiat ovat ylösalaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu