Mitä sanoisit jos mies kosisi juuri kun on jäänyt kiinni seksististen sähköpostien lähettämisestä vieraalle naiselle?
Yllättyisitkö jos mies kosisi
10
1593
Vastaukset
- kenkää sais!!
Mikä hölmö, jotkut ei opi vaikka mikä ois ja vielä maan huipulta, jos tarkoitat Vanhasta!? Mihin menet Suomi!!
- Kyllä se Vanhasen hutsu
taitaa olla joko saatanan tyhmä,tai sitten rahan ja julkisuuden ahne haahka..voi,voi. Ja Vanhanen sitten en ees viitsi kommentoida:(. Jos mulle noin tehtäis,niin nauttisin syystä poltkia äijän pellolle.
- huhu ei ole tosiasia
Kyllä se Vanhasen hutsu kirjoitti:
taitaa olla joko saatanan tyhmä,tai sitten rahan ja julkisuuden ahne haahka..voi,voi. Ja Vanhanen sitten en ees viitsi kommentoida:(. Jos mulle noin tehtäis,niin nauttisin syystä poltkia äijän pellolle.
vahvalla pohjalla olevaa suhdetta. Ei tainnu julkaisupalkkion perään ollut vihjailija päässyt lihavien valtuustopatojen äärelle.
- sitä naista ensikerralla!
huhu ei ole tosiasia kirjoitti:
vahvalla pohjalla olevaa suhdetta. Ei tainnu julkaisupalkkion perään ollut vihjailija päässyt lihavien valtuustopatojen äärelle.
Ansaitsisihan se sen ehdottomasti kun sillä oli selkärankaa tuoda noinkin iljettävä asia päivänvaloon.
- JoroJoro
Mä tein noin. Tuli ilmi. Menetin lopulta kolme naista. Ei haittaa. Herkkupilluja kasvaa puissa kuin omenia.
- pilkun-nus-nus
Ihan pikku pilkunviilaus: seksismi on sukupuoleen kohdistuvaa "rasismia". Sisi esimerkiksi oletus että naiset ovat vähemmän arvokkaita kuin miehet. Eipä muuta.
- rajusti
Antaisin rukkasten lisäksi kenkää, huonolla maulla tehdyn kosinnan vuoksi.
Eihän tuollaisesta voisi olla vilpittömästi onnellinen kukaan nainen.
Ja jos ei ole vilpitön edes kosiessaan, niin koskas sitten?
EI, ei ja ei. sanon minä. - tutydg
mies ei edes ehtisi kosia jos jäisi tuosta kiinni..
miten seksistisiä tarkoitetaan...ja kuinka vieras on vieras nainen eli ns. tutuille esim. työkaverille voi aina lähettää huumorijuttuja, kunhan ne eivät ole sama asia kuin seksin ehdottelu tai liian rivoja....esim. on vähän vaikea olla lähettämättä samaa tekstiviestiä yhdelle osaston hoitajista, koska hän on mies ja kaikki huumoriviestit sähköpostissa eivät ole epäseksistisiä....yhtä ei voi jättää sähköpostitta, muuten puhutaan sitten työparin sorsimisesta....ja saunakuvat on pakko lähettää kaikille lauteilla olleille eikä silti ole tehty muuta kuin oikeasti saunottu.
- monista asioista
Riippuu onko se vain vitsailua vai mitä. Esim. naispuolisten kavereiden kanssa voi kyllä heittää pikkutuhhmia vitsejä. Riippuu vähän millä tavalla ja mitä on taka-ajatuksena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2101386- 961256
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2950Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9908Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85862Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14812- 32800
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57786T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37738Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44724