Motivaatio?

Mikä saa teidät motivoitumaan harjoitteluun? Itselläni on se, kun saan palkita itseni 10 minuutin harjoittelun jälkeen perhe-pizzalla. Kinkku-jauheliha-pekoni-salami ja triplajuustolla.
3836
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse itseniäni palkiten:

puolen tunnin reenin,
tai vaikka vartin, jälkeen -> siksarilla keikyä.
Tai eräänä todennäköisenä optiona hypoteesi
ruokailusta vaikka mäkkärissä, josta jatkan
mahdollisesti anniskeluravintolaan.

Äänestä

Hyvät fiilikset treenin jälkeen, tyytyväisyys siihen että on ollut ahkera, mukavat treenikamut, mukava laji, tieto siitä huonosta omasta tunnosta mikä tulee viikon aikana jos ei ole treenannut. Ihana mies jota voin silmäillä treenin aikana ja lähemmin sitten treenin jälkeen :)

Äänestä

Taisi olla trolli, mutta oikeasti kyllä motivaatioksi riittää pelkkä treenin tuoma mielihyvä. On vain pakko päästä treeneihin kerta toisensa jälkeen. Ja tietty kaikki edistys tekniikassa/kropassa palkitsee myös omalla tavallaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


slava kirjoitti:

Mikä saa teidät motivoitumaan harjoitteluun? Itselläni on se, kun saan palkita itseni 10 minuutin harjoittelun jälkeen perhe-pizzalla. Kinkku-jauheliha-pekoni-salami ja triplajuustolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu