Hei, älähän

Kyllä me nähdään:)Ja sitten kun nähdään,niin hymyillään,jookos.. Ei tässä mitään maailmoja kaatavaa ole tapahtunut.En minä pienistä säikähdä, enkä vähän isommistakaan...Tiedänhän sut :)
121424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

(Tiedäthän mut)

Äänestä

ja toivottavasti voidaan silloin vielä hymyillä tälle kaikelle. Niin, no mut kyllä mun maailma vaan kaatu aika pahasti, ja ei se siitä taida tällä menolla paremmaksi muuttua. Ehkä sit joskus, jos tavataan.

Mutta miksi enää pitäisi odottaa, jos sinä vain haluaisit, niin mehän voitaisiin nähdä vaikka melkein heti..

Äänestä

mutta eihän minua murehtimaan ole luotu, ainakaan kovin pitkäksi aikaa:)
Ajateltava vaan niin, että kaikella on tarkoituksensa ja elämä tuo kaikenlaista eteen, jopa sitä joskus taakseen jätettyäkin...

Eikä tarvii pyytää hymyilemään, se tulee ihan itsestään:)

Äänestä

mitään on murehtinut muuta kuin mennyttä elämää jota ei enää takaisin saa.

Äänestä

anteeksi, yritän kyllä mutta en pysty vielä ja siitä olen pahoillani mutta en voi sille mitään. jos sä ees soittaisit ja kysyisit mitä kuuluu mä antaisin paljon jo sillä anteeksi. Jos sä näkisit joskus edes pienen vaivan, mitä ystävien eteen nähdään kun ne on sulle kuulemma tärkeitä.

Äänestä

ja sit mä tulen ja nappaan sut omakseni...

Äänestä
  • siitä, ettemme tule tapaamaan ennen syksyä.

    Palattuasi kummankin sydän on jo rauhoittunut ja unohtanut.

    Äänestä

  • huolehtia ennemminkin kirjoitti:

    siitä, ettemme tule tapaamaan ennen syksyä.

    Palattuasi kummankin sydän on jo rauhoittunut ja unohtanut.

    syksyllä palaa?

    Äänestä

  • huolehtia ennemminkin kirjoitti:

    siitä, ettemme tule tapaamaan ennen syksyä.

    Palattuasi kummankin sydän on jo rauhoittunut ja unohtanut.

    en ole missään poissa

    Äänestä

  • edellinen kirjoitti:

    en ole missään poissa

    sillä on toinen ja menee naimisiin syksyllä, siksi ei uskalla nähdä, ennenkuin on pistänyt itsensä kiinni. Raukkamaista.

    Äänestä

sun hymyäs. En oo nähnyt sitä pieneen ikuisuuteen.

Niinku en suakaan.

Äänestä

murehdin, kun luulen sun luulevan etten halunnut vastata niihin viesteihin mitä en oikeasti ole saanut, mutta jos pistät sen ujostelun piikkiin niin se on hyvä:) Nähdään ja hymyillään...ja toivottavasti muutakin:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


murehdi kirjoitti:

Kyllä me nähdään:)Ja sitten kun nähdään,niin hymyillään,jookos.. Ei tässä mitään maailmoja kaatavaa ole tapahtunut.En minä pienistä säikähdä, enkä vähän isommistakaan...Tiedänhän sut :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu