Loton jättipotin toinen puolikas melkein 4 milliä tuli raumalle. Kellehän rahat meni?
Lottovoitto raumalle
12
4318
Vastaukset
- ..mulle
Viisi riviä tein Tallikedon ABCllä tänään. Kolmeen kertaan tarkistin kupongin ja parhaassa rivissä oli peräti kaksi oikein. Pitänee alkaa kyttäämään naapureita entistä tarkemmin..
- kuka hyvänänsä
niin onnittelut täältä!
Käytä rahat järkevästi, on kuinkin loppuunasti aateltuna pikkusumma. Eli ei se mersu oo ihan ykkös välttis... - Oikeaan osoitteeseen.
Toivottavasti meni puolalaisille Olkiluodon parakkikylään. Sen verran ovat saaneet sontaa silmilleen saaneet tässä kylässä.
- en olis uskonut
Pentti Hilkurin perheessä juhlitaan tänään.
Onnittelut Syvärauman suuntaan!- LöttöTöttö
Nummel repes riamu enne 9 ja ulvonta ihan kauhja 20 minutti. Vesitorni juurell
- Ihana aamu
LöttöTöttö kirjoitti:
Nummel repes riamu enne 9 ja ulvonta ihan kauhja 20 minutti. Vesitorni juurell
Joko naapurisi viedään täytekakkuja? Nyt alkoi hauska kyttäys,kaikki mukaan.Muistakaa raportoida
- Jerobeam Salakyttä
Ihana aamu kirjoitti:
Joko naapurisi viedään täytekakkuja? Nyt alkoi hauska kyttäys,kaikki mukaan.Muistakaa raportoida
Kannattaa pitää silmällä naapurin ilmettä. Hymyileekö naapuri tarpeetomasti? Lauleleeko hän itsekseen? Lueskeleeko hän autolehtiä poissaolevan näköisenä? Onko naapurin roskapusseissa tyhjiä shampanjapulloja ja kaviaarijäämiä? Onko naapurilla uudet kengät? Kulkeeko hän iso sikaari hampaissaan?
- Merkin antaja
Voin sanoa että onnellinen voittaja käy satamassa töissä,ja tekee pitkää päivää edelleen.
- joku hyväkäs
isot rahat ilman omaa ansiota.
- ktm350
teit vituttaa vaa
- sen voiton
Arvaukset ei ollut lähelläkään.
Ihan turhaa alkaa "metsästämään" voittajaa,
koska jos hän ei halua julkisesti esiin tulla, toisin kuin Jämsän porukka,
ei sitä saa ikinä julkisesti tietää.
Parempi on vaan itse alkaa lottoamaan, kun noinkin pieneen kaupunkiin PÄÄpotti osui :)
Itekki meinaan kyl alkaa pistämään kuponkia vastedes sisään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2757680Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat654377Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2773704SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522389Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11857Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31482Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51347- 1061323
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401242Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01221