Abou Nawas Nejma

säätila

Tuollaiseen hotelliin menossa kahden viikon päästä. Onko kokemuksia?
Ja lämmintä on ollut jo yli 20 C?

6

745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • partsu2

      Joo, sama aika, sama osoite. kiinnostais tietää kanssa kokemuksia...

    • lepoloma

      Olimme kyseisessä hotellissa,mutta siitä on aikaa jo n.15 vuotta.Paikka on ihanteellinen. Ranta aivan vieressä.Melkein keskustassa.Huoneistot melko tilavia.Meidän käynnin jälkeen on tehty jotain remppaa,voi olla jo erilaista.Piha oli kiva ja uima-allas aika iso,mutta ei lasten allasta.Kissoja alueella.Jos menisin niin todennäköisesti samaan hotelliin.Port el Kantaui on kaukana keskustasta.

    • T-e

      Kertokaa kokemuksia palattuanne, olen lähdössä samaan hotelliin toukokuussa.

    • säätila

      googletin sousse matkakertomus ja sieltä löytyi hyvin kirjoitettu matkakertomus
      http://www.mirakle.net/tunisia/sousse/index.php

      Ja säästä lupailee sadetta seuraavat 5 päivää, joten eikö sitten ole auringon vuoro pääsiäisen aikaan..

      • jjkkll

        Olemme olleet soussessa viikon verran ,toinen viikko viellä jäljellä.säätiedotus on luvannut joka päivälle pilvistä,silti olemme olleet altaalla päivittäin ja aurinko on paistanut pilvettömältä taivaalta.


    • Nesma

      Palasimme juuri Soussesta ja asuimme Nejma-hotellissa (lausutaan muuten "Nesma", eikä Abou Nawas-alkua tarvitse edes käyttää). Hotelli saa kyllä täydet pisteet; paikka on aivan erinomainen, huoneet mukavia ja melko länsimaisen tasoisia. Saimme merinäköalankin iloisena yllätyksenä. =) Turisteja tuntui olevan hotellissa nyt aika vähän (laman takia kuulema), joten merinäköala taisi olla hyvää tuuria.
      Ranta on tien toisella puolella ja sekin rauhallinen; Nejman omat (ilmaiset) aurinkovarjot ja -tuolit olivat viimeisenä rivissä; niiden jälkeen alkoi heti pitkä pätkä "vapaata rantaa", missä ei tuoleja/varjoja ole. Tällä alueella oleskeli enimmäkseen paikallisia. Mukavan väljää, ranta todella upea ja puhtaan oloinen. Hotellin oma allaskin oli suhteellisen iso ja viihtyisä, joten välttämättä ei tarvitse edes rannalle lähteä. Aamupala oli ok (on oma vika, jos luulee harissaa tomaattikastikkeeksi ja polttaa suunsa ensimmäisenä aamuna, lol)! Valittamista ei kyllä ole!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      109
      5015
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      429
      1587
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      193
      1152
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1133
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      18
      1054
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1020
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      941
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      931
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      836
    Aihe