Kokemuksia Powershot SX110 IS kamerasta?
Olen ajatellut sellaisen hankkimista.
Olen ajatellut sellaisen hankkimista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse petyin kameraan ja vaihdoin sen Panasoniciin. Kokeile nyt ensin itse, jos se vaikka riittää sulle, mutta osta sellaisesta paikasta missä se on helppo vaihtaa toiseen tai saada rahat takaisin.
pask
http://www.dcviews.com/_canon/sx110x.htm
Tuolta pääset lukemaan kaikki arvostelut ja voit tehdä sitten itse omat johtopäätökset onko tarpeeksi laadukas kamera sun käyttöön. Nuo kaksi edellistä kommenttia kannattaa unohtaa, kumpikaan käyttäjistä ei ole omistanut kyseistä kameraa(kuten en minäkään) ja noita Panasonicin hehkuttajia kannattaa täällä varoa, heillä ei ole koskaan laittaa mitään faktoja pöytään, ainoastaan tuulesta temmattuja juttuja.
Tämä "keskustelualue" on ihan naurettava, täynnä keskenkasvuisia idiootteja. Kannattaa mielummin rekisteröityä digikamera.net sivustolle ja pyytää sieltä apua, täältä et sitä saa.
Tuosta on tullut uudempi, kooltaan pieni, mutta laajakulmaisella 28 mm optiikalla ja 12 kertaisella zoomilla varustettu SX200 is. Itselläni on nyt SX100 is, joka on hyvä kamera kuvanlaadultaan esim. verrattuna käytössäni olleeseen Panasonic DMC-TZ5:n. Kamera on kuitenkin liian iso möhkäle, ja vaihtanen sen tuohon sx200:n. SX110 on lähes täysin sama kuin sx100, eli suhteellisen ongelmaton, mutta isokokoinen kamera. Voisit kyllä kokeilla tuota panasoniciakin tai sen uudempaa versiota DMC-TZ7(?):aa, jos et manuaalisäätöjä tarvitse.
itselleni riittää kyseinen kamera panasonicin rinnalle.