Varoittelit mua räväköistä kirjoituksista kunnallisvaalien alla ja yritit rajoittaa sanan vapautta. Nyt olet ilmoittamassa ylläpitoon Kervisen adressin ideoijan. Voi voi, kun meni sunnuntai päivä piloille.
Ei muuten onnistu.
Ei muuten onnistu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...painostuksen kohteeksi, mä en lhtis leimaa hakee otsaani tolla, vois olla kohtalokkaat seuraukset, ehkäpä tätäkin media-agentti halus tuoda esille ja sen taki poistatti adressiehdotuksen.
miten pahasti kaupungin virkamiehet ovat sotkeutuneet omaan takkuiseen lankavyyhtiinsä. Kervinen ei ole niitä takkuja sinne solminut, vaan jokainen kuppikuntalainen, joka on halunut liittyä maan alle salailukerhoon ja saada näin joitain bonuksia itselleen. Nyt näkee, että niillä bonuspisteillä ei ole mitään arvoa.
Kervinen, Kervinen ei, ei. Kotkan oma Soini.
Koko Kervinen asiahan on pelkkää tyytymättömyyttä lakia kohtaan. Se voi olla kiemurtelua puolin ja toisin. Mutta normaali kansalainen kuulee tuomionsa ja se on piste.
....tullutkin väärin perustein ja perättömien todistajakertomusten ansiosta!
kun uusia todisteita
Kotkalaiset rassukat eivät vaan aina oikein jaksa ymmärtää. Ovat tottuneet saamaan käskyjä ylemmiltään. Sääli.
adressiin.