Mitä kaikkea kivaa löytyy Hotelli Moskovan läheltä? Ravintoloita, baareja jne. En nyt tarkoita, ettei pitemmällä käytäis, mutta jos joskus haluaisi jäädä "kotinurkille".
Hotelli Moskova
10
2611
Vastaukset
- ollipolli
Aika huonoa on tarjonta. Suosittelisin menemään metrolla vaikka Majakovskajalle, siellä on vaikka mitä baareja/ravintoloita.
- Ok.
Aivan lähellä on ravintola Rasputin,jossa on hyvää ruokaa ja saattaa olla elävää musiikkia,palvelu ensiluokkaa ja ruoka hyvää,joka ei ole itsestään selvyys joka paikassa siinä kaupungissa.
- Pietarissa
esimerkiksi, jos menee ravintolaan syömään hyvin, ja onko siellä viinit minkälaisia, vai mikä siellä on sellanen ns. paikallinen ruokajuoma?
- Tellustelija
Pietarissa kirjoitti:
esimerkiksi, jos menee ravintolaan syömään hyvin, ja onko siellä viinit minkälaisia, vai mikä siellä on sellanen ns. paikallinen ruokajuoma?
Paikalliset viinit on lähes aina todella äklön kökköjä, itse en ole vielä hyvää viiniä NL alueelta saanut (nojaa, Moldovassa oli joskus pari kohtuullista). Ranskalaisia ym. viinejä saa aika monesta paikasta, mutta hinta on todella karu. Pysyttele olut- ja snapsilinjalla, se lienee venäjällä ainut järkevä vaihtoehto.
T:Tellustelija - taikka ohje
Voitko antaa tälle Rasputinille osoitteen taikka kävelyohjeen hotellilta?
- on .......
taikka ohje kirjoitti:
Voitko antaa tälle Rasputinille osoitteen taikka kävelyohjeen hotellilta?
Ravintola Rasputin´in osoite on Nevski prospekt 163
- kartta
Tuolta http://www.infoservices.com/win1251/stpeteru/map/nevp800r.html siis löytyy mielestäni erinomainen Nevski Prospektin kartta, joka on jaettu kuuteen sektoriin. Hotelli Moskova on kutosessa. Siitä kun jaksaa tihrustella, niin näkee, mitä kaikkea kadun varrelta löytyy. Ainakin siihen on laitettu ravintoloita ja muita liikkeitä. Valitettavasti vain kyrillisin kirjaimin, jos ei niitä hallitse.
- Huonosilmäinen
Kiitos kartasta, joka kylläkin on turhan pikkuinen. Kyrilliset kirjaimet hallitsen, mutta kielen puhuminen on aika heikkoa.
- mat-kaaja
Menkää hotellilta näkyvän sillan yli.Kävelyä tulee mutta siellä on kauppaa ,ravintolaa,tosin en osaa nimetä yhtäkään paikkaa.Tai metrolla Ladoka-asemalle ja ylös maan pinnalle niin olet em.kohdilla.
- Kalinka
Hei,
Moskova-hotellin vieressä on myös todella hyvä japanilainen ravintola (logossa pulleat japsit), josta saa myös paljon muutakin kuin sushia...Tuoretta ja maukasta ruokaa ja sopii myös aloitteluun. Hotellissa on myös kiinni pieni kauppakeskus, jossa myydään lähinnä kenkiä ja kosmetiikkaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213307
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402681Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2082212Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131698Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191509Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521461- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621201Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174