Kiihotusvoiteet

auttaako?

Onko kukaan kokeillut haluttomuuteen tällaisia "stimulantteja"?

http://www.lempilelu.fi/seksilelut/kondomit, voiteet ja %F6ljyt/muut%2Bvoiteet%2Bja%2Bgeelit/Viagel%2Bfor%2BWo men/5434

Toivottavasti aukeaa tuo linkki. Mut jos ei toimi, tuote on nimeltään Viagel? Eli jonkinlainen alapään voide...

4

2545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itse haluttomuuteen

      mutta voi tuoda jännitystä seksiin. Nuo kihelmöi ja "kuumottaa", mutta samalla vievät herkkyyden. Ainakin itsellä laukeaminen ei tunnu yhtä hyvältä kuin luomuna. Haluttomuuteen eivät auta.

    • Ex-jornokaupan myyjä

      Ellen väärin muista, niin Viageelin vaikuttava aine on L-argine. Voin tosiaan muistaa väärin, mutta...

      Usein L-argine auttaa haluttomuuteen. Kyseessä on aminohappo, jota keho tuottaa myös luonnostaan. L-argine saattaa siis lisätä kosteutta (tutkimuksissa on todettu, että "kuivuus" saattaa itsestään aiheuttaa haluttomuutta), mutta voidetta saattaa joutua käyttämään kuurina, eli useampana päivänä peräkkäin, ennenkuin alkaa tehoamaan. L-arginea saa myös kapseleina luontaistuote kaupoista.

      Osalle L-argine ei auta (vaikka kärsisi kuivuudesta). Osa entisistä asiakkaistani löysi apua kuivuuteen ja tunnottomuuteen Largosta (googleen Largo), jota markkinoidaan oikeasti peniksen "suurentaja voiteena". Lisää verenkiertoa intiimialueella. Monelta pariskunnalta sain positiivista palautetta siitä, kuinka lisäsi molempien nautintoa. Voide ei kuitenkaan sovi kondomin tai lateksituotteiden kanssa, sillä hajoittaa latexia.

      Osa naisista taasen sai apua E-vitamiinia sisältävistä liukuvoiteista.

      Mutta!!! Se mistä haluttomuus johtuu saattaa johtua tuhannesta eri syystä ja pitäisi tietää mistä johtuu ennenkuin, voidaan hoitaa. Jos kyseessä on huono parisuhde, ei yksikään voide auta. Jos kumppani ei osaa (eikä itsekkään uskalla) ja seksi tuntuu kamlalata, ei voide tee kenestäkään taäydellistä sängyssä.

      Kyseessä voi olla myös lääkekuuri, sairaus jne. jotka aiheuttavat haluttomuutta.

      Voiteet ja pillerit useinmiten auttavat kuivuuteen (joak siis itsessään saattaa aiheuttaa haluttomuuta), mutta eivät auta jos haluttomuus johtuukin jostain muusta.

      Voiteet, joista itse sain positiivista palautetta (mutta nämä ovat yksilöllisiä asioita)

      - Viagel
      - Accelator gel
      - Shungan orgasmus gel (ei nyt muista nimeä oikein)
      - Largo
      - Chantrasis tipat D6(

      • nainen....

        L-arginea on myös luontaistuote Libion'ssa joka on tarkoitettu naisille. olen käyttänyt satunnaisesti, vaikutus alkaa viikon-kahden kuluttua. sitä pitäisi ilmeisesti syödä taukoamatta. (en ole vakituisessa parisuhteessa tällä hetkellä joten pidän taukoa)
        Libio auttaa siis haluttomuuteen ja huomasin että paikatkin kostuivat, mutta vaikki se 'villiksi' tekikin en orgasmiin asti ole päässyt. olen myös ajatellut niitä klitorisvoiteita mutta en vielä kokeillut.


    • StippaS

      tapahtuu jos halukas kokeilee niitä? Kuinka jauhopäiseksi sitä menee kun menee jo tyyliin normiliukkaristakin kupoli "sekaisin"? Pystyyköhän moisella tavoittamaan orgasmin, jos ensin oikein kunnolla härnää itseänsä ja sitten tööttää tuubista ainetta suoraan tähtikohtaan?

      Sitä voisi kanssa joskus maailmassa kokeilla.

      Muistetaas samalla, jotta tärkein seksimoottori ihmisellä on aivot eli jos on mielen päällä jotakin niin homma ei toimi. Ehkä kannattaisi sitä kautta lähteä asiaa puimaan eikä voiteiden ym hapatuksien kautta..?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      4698
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4568
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      155
      3653
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      31
      3470
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      106
      3466
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      45
      2936
    7. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1060
    8. Pahimman luokan hasardi

      sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap
      Ikävä
      74
      889
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      809
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      762
    Aihe