Heti ensiviikolla, menen ja eroan Kirkosta. Olen lueskellut tältä ja muilta palstoilta netistä, siksi paljon rasistisia ja syrjiviä kirjoituksia, että jos Taivas on olemassa, en halua mistään hinnasta samaan paikkaan näiden kanssa, "nämähän ovat menossa Taivaaseen. Omasta mielestään".
Jos taivas on en kyllä usko, että niitä sinne huolitaan.
Jos taivas on en kyllä usko, että niitä sinne huolitaan.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Miksi odottaa huomiseen, kun sen voi tehdä samantien netin kautta
http://eroakirkosta.fi/
vielä pakanoiksi, pysykää vaan siellä kirkossa, se on teille ihan oikee paikka, kaikki papitkin on hinttarieta...
varmasti pyytävät anteeksi Raamatun sanaa ja pyytävät että jäätte!
Etsikää nyt kunnon mesta jossa saatte tietää A:st Ö:hön miten ne asiat oikeesti ovat! Nimittäin taivasasiat!
tullut häiriköimään. Vaviskaa... kohta se saarnaa teidät suohon!
haluaisin teidät nostaa!
Tiedän että Jeesus, nostaa, kantaa ja PELASTAA!
Lukekaa Sanaa, lukekaa Sanaa!!
ps. plagioin nyt sitä joulunaikaan ollutta mainosta, jossa sika huutaa syökää kanaa, syökää kanaa!
sitten jos et ole sattunut huomaamaan. Ja minä jatkan samalla tavalla plagioiden... Mene pois! Mene pois! Mene pois!
Onks jollain lahkoil tai uskonnoil oikeen tällasiin tehtävii jaettu et tyyliin : "ja batholomew, mene suomi24 palstalle "lesbo, gay, bi ja trans" ja käännytä kansat opetuslapsiksini"
Siis oikeesti mikä tää sun takostus tääl on? Sä ilmeisesti yrität valistaa meitä tolla "Jeppe" jutulla... Menisit juttelee mieluummin niille oikeesti apua tarvitseville ja niile jotka ei kommunismin takia tiedä kristinuskosta mittää, Suomen lahden toiselle puolelle (mun puolestani)!!
mutta Jeesus käskee menemään kaikkeen maailmaan,ja teilläkin on oma maailmanne. Minne te olette menossa kuolemanne jälkeen!? Se kiinnostais!?
Mitä muistat ennen syntymääsi?
Miten aika kului kohdallasi ennen syntymää?
Kuinka pitkän ajan olit syntymättä? muistatko?
Siihen tilanteeseen minä palaan!!
oma maailmamme?
Miksi kyselet tällä palstalla minne "olemme" menossa kuoleman jälkeen, etkö luetumpaa foorumia löydä jankutuksellesi?
Saarnaa herätystä seuraavaksi vaikka pitsin nyplääjille, jookosta.
niin.....teille kirjoittelen tai saarnailen!
Älä vastaa, älä lue !
Älä lue ja älä vastaa.
Kukaan ei pakota. Kukaan ei ole sinulta kysynyt mitään.
monet teistä eivät edes tiedä, mistä elämässä on kysymys,kuinka he sitten edes osaisivat kysellä mitä tehdä elämällään. Ja kun on viellä sekoittajatkin liikenteessä, ne jotka haluavat viedä niin monta, kuin mahdollista samoille liukkaille pitkospuille kävelemään, kuin missä itsekin ovat. Tätyy täällä olla!!
siitä ainakaan muutu.
Omatekoiset saarnamiehet varmasti toivottavat sinut tervetulleeksi puljuihinsa kolehtia kartuttamaan. Sitä sanotaan "eläväksi uskoksi".
kukas se siellä väärän todistuksen antaa lähimmäisistään?! Oletko todellakin VARMA tuosta mitä väität! Huh, Huh!!
rahastusta "uskonto" on.
Olet vain tyhmä lammas joka maksaa kun jumalan ja "uskonnon" nimessä sitä pyydetään.
Rauhaa! Ja ystävyydellä!!
sinä raamattuinesi kuullut Word of Faith -puljuista?
Kristilliset srk-ruhtinaat kyllä tiedetään.
koko elämäsi! Jeesus sanoo, joka kadottaa elämänsä MINUN TÄHTENI, hän LÖYTÄÄ SEN, mutta joka tallentaa elämänsä, (siis ei halua luopua entisestä menosta) hän kadottaa sen.
toivottavasti ovat oikealla asialla, että ihmiset pelastuisivat!
nykyisestä elämästäsi" ainakin tänne postailemiesi liikakäytössä kuluneiden fraasien paapattamisen suhteen, ihan niin kuin noita ei olisi loputtomiin muutenkin kuultu, so save your breath.
kun olet niin paljon kuullut papatusta!!!??
jossa papatettaisiin sinun tyyliisi.
Oletko sinä kristitystä perheestä vai myöhäispimahtanut?
Elämän Sanaan. Köyhätkin tervetulleita vaurastumaan. Nimittäin antamalla (RAHAA!) saa.
Meillä on kivaa, "glamuröösi" Johanna Tukiainenkin on meikäläisessä uskossa, samoin euroviisutähti Carola. Kas näin:
http://www.youtube.com/watch?v=LM14Kqio5B4&feature=related
Itse erosin jo vuosia sitten, sitä tekopyhyyttä ei vain jaksa, ei sitten millään ... eikä niitä turhaakin turhempia veroja.