Persukset menivät kahtia

Varsinainen voimainmittelö on alkanut Persusten EUehdokkaasta. Soini nappasi paikan mutta Halla-ahon kannattajat eivät anna perikse.
Ovat perustaneet valitsijayhdistyksen.
Tällä menolla Perusukset ovat hajallaan ennen kuunvaihdetta. Tampereella, Oulussa ja Helsingissä on saatu jo yli 2 000 nimeä Halla-ahon valitsijalistoille.
Soinin suunsoitto vei puolueen hajalleen.
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kapakassakin kaikki puhuivat kuin suurena uutisena Perussuomalaisten riidasta. Selväähän se on, että kun Halla-aho ei kelvannut Soinille riitahan siinä tulee.
Aika veijari tuo Soini, nytkin ottaa itselleen mepin viran ja isot rahat.
Muka köyhän kansan asialla. Ja phyh.

Äänestä
  • haukkuneet Timo Soinin jos olis valittu Haala-aho ehdokkaksi. Parempi näin että Timo lähtee itse, koska hän ei ole rasisti.

    Äänestä

  • olisitte kirjoitti:

    haukkuneet Timo Soinin jos olis valittu Haala-aho ehdokkaksi. Parempi näin että Timo lähtee itse, koska hän ei ole rasisti.

    "Parempi näin että Timo lähtee itse, koska hän ei ole rasisti."

    Ei ole Halla-ahokaan sen enempää rasisti kuin Soinikaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soini ja Halla-aho erillään kirjoitti:

Varsinainen voimainmittelö on alkanut Persusten EUehdokkaasta. Soini nappasi paikan mutta Halla-ahon kannattajat eivät anna perikse.
Ovat perustaneet valitsijayhdistyksen.
Tällä menolla Perusukset ovat hajallaan ennen kuunvaihdetta. Tampereella, Oulussa ja Helsingissä on saatu jo yli 2 000 nimeä Halla-ahon valitsijalistoille.
Soinin suunsoitto vei puolueen hajalleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu