Kääpiömerkit vaan ei enää selviä. Yksikkökustannukset aivan liian isot. Varsinkin kun aasialaiset osaa tehdä paljon parempai paljon halvemmalla
Audiko eka kuopattava saksalais-
merkki?
7755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja kokemusta löytyy jos tarkastelee Audin historiaa...
BMW kuolee ensimmäisenä, myy tällä hetkellä mallia surkeasti verrattuna esim. Audiin ja Mersuun.
Yhden merkin valmistajat ovat katoava luonnonvara, valitettavasti. Ennenkuin joku herjaa Rolls-Roycesta ja ministä, niin ne ovat myös maailmanlaajuisesti merkityksettömiä lilliputteja.
Myydyin kaikista merkeistä euroopassa! Eli siinä ei 3kk hivenen heikonpi myynti tunnu kikatsun vertaa... Ja monet katsovat juurikin myynnin kasvun lukemia. Eli audi on kasvattanut omaa myyntiään mutta ei kumminkaan kappalemäärissä yli muiden, eli vaikka bmw:n kasvu on laskenut se ei tarkoita ettei autoja mene kaupan!
Eikös muuten konserni ottanut juuri velkaa... En muista mitä mutta monta miljardia?
valtio jakaa ilmaiseksi rahaa, Volkswagen AG teki miljardiluokan voiton v.2008.
Sikäli vertauksesi on huono, koska ei viimevuonna myydyillä bemareilla kohenneta nykyistä surkeaa myyntiä.
Onko se nyt kaatumassa kun vedelleyt monia vuosia ennätyksiä muihin verrattuna? Formuloissakin vielä poreltavat mikä parasta kärjessä! ps:lainaraha ei ole ilmaista, se on helppoa mutta pitää maksaa takasin... Niin ja se tais olla 2.4miljardia, korjatkaa jos oli enemmän, vähemmän se ei ollut.
MEINAAN ON 100-200 SARJAN AUDIT AIKA KERÄILYAUTOJA..116-KORISTEN MERSUJEN OHELLA
kuopattava ole Opel tai BMW.