Santa Ponsa vai Cala Mayor

majosiet

Mitä eroa on mallorcan kohteissa Santa Ponsa ja Cala Mayor. Lomamatkat kauppaa Jyväskylästä em paikkoihin lentoja kesäkuun alussa. Mikä lämpötila on yleensä kesäkun alussa?

4

1042

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mtardes

      Molemmathan on hyviä paikkoja, vähän riippuu mitä siltä paikalta hakee? Lämmintä on, kuin suomessa helteellä.

    • Vallu 2

      Cala Mayorissa oltiin vuosi sitten ja mukava paikka se oli,uimaranta mukavan pieni ei tungosta ja rauhallinen,kaunista seutua mutta pikkasen mäkistä seutua.Sieltä helppo lähteä vaikka Palma Novaan jossa hulinaa riittää ja lyhyt matka itse Palman kaupunkiin ja sinne taksi ei maksanut kun 7e ja tietty mistä itse kukin pitää mut me tykättiin ei sitä hirveetä mökää kaiken yötä ja lyhyet välimatkat jos kovenpaa menoa oletta vailla.Kesäkuussa on lämmintä et kyllä tarkenee hyvin.

    • tykästyttiin

      Santa Ponsa on matala lahti, ihanan kirkas vesi.Lapsiperheen unelmapaikka.Jos lapsia mukana,hyvä valinta.

      • lomailija65

        Ehdottomasti Santa Ponsa on lapsiperheen valinta.Pieni siisti,rauhallinen paikka hyvien kulkuyhteyksien päässä Palmasta.Ruokapaikat ja kadut sopivat myös pientenkin lapsien kanssa liikkuville.Lapsille on omia ruokalistoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      21
      2268
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1403
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1198
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      889
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      831
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      812
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      202
      799
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      16
      785
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      755
    Aihe