mikä sulla on?

mä vaan haluisin, et sä olisit onnellinen. En ole nähnyt sua kovin onnellisena tai iloisena sitten pitkiin aikoihin. Mikä sulla on hätänä?
131809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei kuulu sulle. Keskity omaan elämääs.

Äänestä

sai sinut kirjoittamaan asiasta? Oletko tehnyt jotain sellaista, ettei hän voi olla iloinen ja onnellinen kun asiaa täällä kysyt?
Joskus surusta toipumiseen menee aikaa.

Äänestä

kannattaa miettiä mitä oot tehnyt tai jättänyt tekemättä.

Äänestä

ihmiseen, ei sen vakavampaa, kai se tästä...

Äänestä

jo multa? Annoin eräälle voimahalin, muuten tiedä ootko se sä?!!

Äänestä

onnellinen koskaan. Sä et näe mun läpi. Sä oot mun yks suurimmista hädistä ja ongelmista tällä hetkellä.

Äänestä
  • eriasia mitä ihmiset ajattelevat sisällään kuin se mitä uskaltavat sanoa ääneen?

    Äänestä

Olet oikeassa. Olen surullinen ja masentunut. Tuntuu etten enää osaa edes hymyillä. Tunnen olevani elämässäni epäonnistunut eri tavoin. Eniten harmittaa se miten olen sotkenut ja hukannut monet ihmissuhteeni. Olisin todella onnellinen, jos joku välittäisi ja haluaisi olla ja nauttia seurastani. Kunpa joku rakastaisi minuakin ja saisin itse rakastaa ja välittää toisesta koko sydämestäni. Olkaa onnellisia te, joilla on joku jonka viereen on hyvä ja turvallista illalla nukahtaa ja ilo aamulla vierestä herätä tai edes joku joka välittää teistä aidosti. Elämä tuntuu niin yksinäiselle ja tuntuu pahalta ajatuskin tulevaisuudesta, vuosista yksinäisenä. Ei vaan meinaa jaksaa enää.

Äänestä
  • Tuli niin paha olo lukea sun vastaus... Minkä ikäinen oikein olet?

    Äänestä

  • ei ap. kirjoitti:

    Tuli niin paha olo lukea sun vastaus... Minkä ikäinen oikein olet?

    Olen 30

    Äänestä

  • Tämä elämä tässä. kirjoitti:

    Olen 30

    kurjalta. Onko sulle sitten tullut niin paljon pettymyksiä, että ajattelet noin pessimistisesti? Ja ne ihmissuhteet, oletko ollut ilkeä ja välinpitämätön, vai mihin olet ne kadottanut? Elämä on täynnä yllätyksiä, ikinä ei tiedä, mihin törmää ja mitä löytää. Eikö vaan?

    Äänestä

kesken....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voimahali kirjoitti:

mä vaan haluisin, et sä olisit onnellinen. En ole nähnyt sua kovin onnellisena tai iloisena sitten pitkiin aikoihin. Mikä sulla on hätänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu