Mua vähän pelottaa koska elämäni on nyt todellakin sitten muuttunut. Mietin sua usein, mutta tajuan kyllä jo että kaikki on myöhäistä meidän välillä.
On vaan uskottava että joku aiheuttaa mulle tulevaisuudessa sitä samaa ikävää ja kihelmöintiä, sekä muistoja yhtä paljon kuin sinä mulle. Uskon niin kyllä ja samaa toivon sulle. Kyllä se kaikki nyt vihdoin selkisi, kauan se kesti ;)
On vaan uskottava että joku aiheuttaa mulle tulevaisuudessa sitä samaa ikävää ja kihelmöintiä, sekä muistoja yhtä paljon kuin sinä mulle. Uskon niin kyllä ja samaa toivon sulle. Kyllä se kaikki nyt vihdoin selkisi, kauan se kesti ;)
Vastaukset 8
Vanhimmat
kuulostaapa yksinkertaiselta
löytyy koko ajan, ei se ole ongelma sinulle.
Nähtävästi suhteesi ei ollut hyvä kun se loppui ja asiasta tänne kirjoittelet.
Olet ilmeisesti kovin nuori, jos et tiedä että noita ihastumisen tunteita tulee ja menee.
Läpi elämän.
ihan totta. Mutta kun todella rakastuu, niin sitä helvettiä voi kestää vaikka koko elämä, eikä siitä uuden avulla pääsekään eroon.
Minusta on väärin sitä uutta ihmistä kohtaan alkaa suhteeseen jos on vielä tunteitä exää kohtaan. Silloin se toinen ihminen on korvike.
Todella rakastuu. Mutta, kun ihmiset rakastuvat useamman kerran elämänsä aikana niin kai se ajan kanssa helpottaa.
En tiedä oliko tässä kyse ihastumisesta vaiko elämää suuremmasta rakkaudesta.
oli vain ihastumista. Ei meidän välillä ollut mitään suhdetta.
Voidaanko puhua rakkaudesta, jos ei ole oikeaa suhdetta? Minusta siinä on se ongelma, että se voisi olla rakkautta, mutta olisko se kuitenkin enemmän haaveilua rakkaudesta? Voihan se olla, että kun ei tunne toista, niin elää vain haavemaailmassa. En tiedä.
On tärkeää, että on unelmia. Silloin tietää olevansa elossa!
Elämä ilman unelmia on tyhjää.
se on vain haavetta jos ei mitään konkreettista suhdetta ole ollut. Täällä siitä ei pääse koskaan eroon, koska sitä kalutaan kuin koira vanhaa luuta kuukaudesta toiseen.
ei mikään selviä, ota yhteyttä häneen ja selvittäkää välinne.