Comodon palomuuri on MIELESTÄNI älyttömin palomuurisofta jota kehutaan. Sygate ja Zonealarm hakkaavat sen 10-0. Perustelen tätä sillä että se kyselee joka hel*etin asiasta, jopa itsestään selvyyksistä, sellaisista jutuista joista muut palomuurit eivät kysele. Mieluummin ottaisin vaikka Jeticon. NAM!
VOIHAN KOMOTO
8
557
Vastaukset
- mani mani
fantastinen comodo.
- ei tosin maksutta
Kyseleehän se Zonekin asioita vähän väliä. Tosin se oppii vähitellen.
Toisessa koneessa on Norton. Se ei kysele. :) Toimii niinkuin pitää. - palomuureilla
Windowsin oma palomuuri riittää. Turhat palomuuriviritykset vain hidastavat konetta.
- höpötykset
kuuluvat aloittelijoiden palstalle.
- zxcvbnm
höpötykset kirjoitti:
kuuluvat aloittelijoiden palstalle.
Windowsin oma muuri riittää vallan mainiosti tavalliseen koti ja toimistokäyttöön. Neuvo siis sopii tälle palstalle, jos täällä saa keskustella muutkin kuin palomuuriharrastajat.
- Muurari 666
Rakensin taloni ympärille tiiliskivistä 5 metriä korkean muurin, eipä pääse hakkerit talooni!! Oh Satan!!
- Mulopaari
höpötykset kirjoitti:
kuuluvat aloittelijoiden palstalle.
Ei mitään höpötystä vaan täyttä tottahan tuo on. Pitää paikkansa myös "pidemmälle ehtineiden" kanssa. Saahan niillä palomuurivirityksillä leikkiä jos huvittaa ja ei ole muutakaan tekemistä.
- Peruskäyttäjä
Muurari 666 kirjoitti:
Rakensin taloni ympärille tiiliskivistä 5 metriä korkean muurin, eipä pääse hakkerit talooni!! Oh Satan!!
joopa joo... No siis asiaan, kyllä Windows Vistan/Windows seiskan/linuxien palomuuri ( UAC) riittää peruskäyttäjille täysin. Virustorjunta taas on ehdoton NT-pohjaisilla käyttöjärjestelmillä (Windows)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463180Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091932Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171910Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si801741- 181512
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431398- 261332
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1181182UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1111145