Miten sen

voi tunnistaa? Mistä kohti pitää painella? Ja missä vaiheessa sen voi tuntea?
2394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

bilsan tunneilla nukuttua...

Äänestä

Kyllä sen jo melko aikaisilla viikoilla voi tunnustelemalla löytää, kuulemma. (itse en tosin kovin helposti löytänyt x) )

Painele kylkiluiden alapuolelta vaikkapa etusormien syrjilla alas mahaa kohti. Siirry pikkuhiljaa alemmas kunnes tunnet kohdun yläreunan. Itse tunsin kohdun tällä tekniikalla joskus kymppiviikon tienoilla muistaakseni.

Onnea etsintään! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohdun kirjoitti:

voi tunnistaa? Mistä kohti pitää painella? Ja missä vaiheessa sen voi tuntea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu