Käyttääkö ketään

Ja miten se vaikuttaa tehin?
5623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lukaisehan uudelleen lääkkeen nimi.

Äänestä
  • masennus,ym,lääkettä..

    Äänestä

  • se on seretooni pohjaista kirjoitti:

    masennus,ym,lääkettä..

    ei muuten mikään seretoniinipohjainen...Ne ovat serotoniinilääkkeitä.

    Ja Seroquel on sitten taas AIVAN eri, sehän on neurolepti, jolla ei ole mitään tekemistä Seronil-lääkkeen kanssa.

    Oli, oli joskus matala annos Seronilia mutta heitti vauhdin puolelle ja vaihdettiin,

    Äänestä

Seroquel tekee ainakin minulle hirveän näläntunteen ja jalat kramppaa ennen nukahtamista mutta nukuttaa hyvin ja aamuisin herään virkeänä.

Äänestä

Miinukset,että lääke aiheuttaa suuren näläntunteen ja jalat kramppaa.Seroquel antaa kuitenkin hyvän yöunen ja aamulla ei väsytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seretoonia? kirjoitti:

Ja miten se vaikuttaa tehin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu