Sarjakuvatyöpaja Paimiossa 10.-12. kesäkuuta

Paimion Aforismipäivät

Varsinais-Suomen kansanopisto Paimiossa järjestää kolmipäiväisen työpajan sarjakuvan teosta keskiviikosta 10. kesäkuuta perjantaihin 12. kesäkuuta.

Työpajassa pureudutaan sarjakuvan kerrontatapoihin, henkilöhahmojen kehittämiseen ja tarinan luomiseen. Sarjakuvaa lähestytään eri suunnista, niin piirtämällä kuin kirjoittamallakin. Kurssin lopuksi töistä kootaan näyttely Paimion kirjastoon.

Paja on ensisijaisesti suunnattu 13–20-vuotiaille ja siihen voivat osallistua niin vasta-alkajat kuin vähän pidemmällekin ehtineet.

Työpajan vetäjänä toimii Jussi Seppänen. Kolmipäiväisen kurssin hinta on 70 euroa. Lisämaksusta majoitus ja ruokailu kansanopiston tiloissa.

Lisätietoa: http://www.paimio.fi/kansanopisto/ Kyselyt ja ilmoittautumiset 30.5. mennessä: [email protected]

Tervetuloa!

0

1179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

        Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
        Maailman menoa
        70
        7861
      2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

        🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
        Maailman menoa
        20
        7414
      3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

        HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
        Maailman menoa
        185
        7006
      4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

        Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
        Maailman menoa
        63
        6826
      5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

        seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
        Maailman menoa
        54
        5829
      6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

        Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
        Maailman menoa
        77
        5753
      7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

        Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
        Maailman menoa
        102
        5495
      8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

        Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
        Maailman menoa
        24
        3205
      9. Minne haluaisit

        päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
        Ikävä
        50
        916
      10. Näytit tosi hyvältä

        Myös uudella tyylillä. 😊
        Ikävä
        59
        915
      Aihe