hinnoista

Mitäs jengi veikkaa, koska rupeaa hinnat tippumaan yhteyksillä ?? Tänään oli just juttua kun aiotaan tutkia operaattoireiden toimia. Saadaan kohta enemmän kilpailua onneks.
2332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jaa...hinta tiedä tuota, mutta sitten kun olet hankkinut tai ottanut sen xyv yhteyden niin saat odottaa 4-5vko ennenkuin yhteys pelaa joten ...hinta?

Äänestä

eli homman nimi on se että virasto tutkii niitä alueita jossa esim. perus-ADSL:stä revitään järjettömiä summia. Toisin sanoen kun perämettän paikallinen puhelinyhtiö verottaa 256kbps yhteydestä jotain 70 euroa niin tollasia halutaan tutkia/rankoa ja saada sitä kautta kaikille yhtenäinen ja reilu hinnoittelu.

Ei tule vaikuttamaan suurimmalle osalle suomalaisista millään tavalla koska suurimmassa osassa suomea on yhtenäiset hintatasot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timi kirjoitti:

Mitäs jengi veikkaa, koska rupeaa hinnat tippumaan yhteyksillä ?? Tänään oli just juttua kun aiotaan tutkia operaattoireiden toimia. Saadaan kohta enemmän kilpailua onneks.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu