olemme ottamassa kaverini kanssa pelkät lennot malgaan hiihtolomalla ja mielellään 10 päiväksi. Kannattaako vielä odottaa, että hinnat halpenevat mm. airfinlandilla? Menevätkö pelkät lennot kuin kuumille kiville?
Kiitos jo etukäteen :)
Kiitos jo etukäteen :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lennot ovat kautta linjan, vuodenajasta riippumatta yleensä sen 250€ euroa meno-paluu halvimmillaan. Siitä alemmas ne hinnat ei yleensä ole menneet.
Hiihtolomalla matkaajia riittää ja
silloin ei tarvi hinnoista tinkiä.
Alle 300 eurolla ette saa mistään lippuja
ja vaikea saada alle 350 euronkaan.
Ja loppuunmyydään varmaan kaikki koneet
silloin.
Kyllä matkoja saa alle 350e, kun vain osaa etsiä!Lentoja on vielä joululomallekkin vaikka kuinka niin miksei sitten hiihtolomalle olisi?
Jos, et ole vielä huomannut niin Air Finland ei pudota hintojaan vaikka kone olisi puolityhjä. Heidän stategiansa on toitottaa, että ovat kaikista halvin, vaikka eivät aina sitä ole. Sitten ihmiset luulee, että sillä kannattaa aina lentää. Soita vaikka Hispanialle ja kysy sieltä lentoja.
Hiihtolomalla ei hintoja tosiaan tarvitse kenenkään matkanjärjestäjän pudottaa, koska sehän on sesonkiaikaa.