Eiköhän panna Rantapohja tilausboikottiin ja vaadita parempaa lehteä. Sivu määrä on vain 16 mikä merkitsee 8 normaalikokoista sivua.Niissäkin on pitkiä urheilutuloksia ja tosi tylsiä juttuja.
On tullut luettua muitakin paikallislehtiä ja toiseksi jää Rantapohja esimerkiksi Iijokiseudulle jossa sivumäärä ja juttujen määrä ovat paljon isommat.
Oli toivo että lehti paranee kun päätoimittaja vaihtui mutta se oli turha toivomus.
On tullut luettua muitakin paikallislehtiä ja toiseksi jää Rantapohja esimerkiksi Iijokiseudulle jossa sivumäärä ja juttujen määrä ovat paljon isommat.
Oli toivo että lehti paranee kun päätoimittaja vaihtui mutta se oli turha toivomus.
Vastaukset 9
Vanhimmat
riittää,ensin Haukiputaan kaupat ja nyt Rantapohja....liekkö sama tyytymätön tyyppi asialla?Mutta,sehän on jokaisen oma asia,heittää vaan lehden tilaamatta jos ei miellytä.Niin helppoa se on!
Samaa asiaa on tässä emännän kanssa mietitty kun tilattiin kokeeksi 17 euron tarjouksessa oleva Rantapohja 3 kuukaudeksi että eipä ole häävi lehti eikä juuri mitään luettavaa. Ihan turha julaista tv ohjelmat kun ne näkee muistakin lehdistä viikottain liitteistä.Toivoisi oman seudun luettavaa mutta vähän sitä sopii kun lehti on ihan surkea lituska.Rauhantervehdyksessä enemmän lukemista.
Sanon miehelle tiistaisin ja torstaisin kotimatkalla töistä että tänään on Rantapohjapäivä. Mies nauraa mutta minätyttö nautin lehden lukemisesta.
Olemattoman vähän lukemista eikä uskalla ottaa kantaa mihinkään asiaan.
yrittäjäystävällinen ja prvarillisesti suuntautunut. Mitä se nyt muuta voisi ollakaan paikallisen kepukansanedustajan vaalipäällikön päätoimittama aviisi.
yrittäjä vihamielinen? Voi istu ja pala. Mistäs sinä luulet niitä veromarkkoja kertyvän, jos ei kukaan yrittäisi, niin ei meitä duunareitakaan tarvittaisi. Pane nyt jäitä hattuun ja mieti. Kyllä paikallislehdestä on saanut solkenaan lukea liitoskannattajien maalaamia kauhukuvia, jos itsenäisenä pysytään. Kyllä se kuule on niin, että suurin osa rivi demareista/vasemmistolaisista on itsenäisen kunnan kannalla, puhutte sitten mitä tahdotte.
Kyllä liitoskannattajat ovat olleet mediassa esillä hyvin voimakkaasti, tai sielläkin yhdet ja samat.Näyttää ulospäin siltä, että liitoskannattajia olis enempiki, vaikka ei oo.
keskustalaisista on siis liittynyt vasemmistoon hoitamaan maapolitiikkaa !!!!!! Ja Matti!
Mitä tarkoitat kommentilla, ei ymmärrä...?