Mies on aivan loistava tekemään aloitteita. Aina saa mut sille tuulelle ja osaa katsoa ajankohdankin niin oikein. Minä taas en ole niin hyvä tekemään aloitetta ja en oikein rohkene usein tehdäkään kun pari kertaa on mun tehnyt mieli paljon enemmän kuin miehen. Mies on kuitenkin suostunut mutta haluan että mieskin on aina täysillä mukana, nauttii paljon, ja se on varminta silloin kun hän tekee itse aloitteen. Ei tule niin hyvä mieli jos mies pienen "harkinnan" jälkeen vasta on suostuvainen. Kerran "rääkkäsin" miestä kun hän oli aika väsynyt ja mun vaan teki mieli. Mies on siis ihana tekemään aloitteita, kerrassaan kekseliäs ja sopivan suorapuheinen. Tekee mieli jättää vain hänen tehtäväkseen.
Aloite
aloe
2678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
miten miehes tekee aloitteen? Itseltä tuntuu hiukka päinvastaiselta. en osaa neuvoo sua, kun ei mun muijakaan siinä mikään mestari oo.
Yksi (perus)tapa on että mies vaan tulee liki, ihan kiinni, maistaa kaulasta, silittelee ja kysyy suoraan. Siihen on helppo vastata. Tummista katseista saattaa myös nähdä mitä hänelllä mielessä.