mitä ikinä etsitkin. Olisit voinut vain sanoa suoremmin, etten minä ole sitä. Tiesit, että ikävöin ja koskaan ei tullut mieleen sanoa suoraan, että turhaan? Tai ehkä se on niin kivaa kuin joku silloin tällöin muistaa. Tietää, että on haluttu, vaikka sitten vaikka sen toisen kustannuksella. Sitäkö se on? Ja sitten se viimeinen kerta sai minut todella noloksi ja häpeämään itseäni, ihan kuin olisin joku vajaamielinen idiootti. Ihan kuin se, että kaipaa ja ikävöi toista olisi jotenkin sairasta. Ihan kuin olisin joku hirveä vainooja, mitä tuskin olen. Äänensävy, mitätöinti ja kaikki, pelkkää halveksuntaa vaan.
Toivoisin, että ihmiset kohtelisivat toisiaan kauniimmin. Olisivat ihmisiä ihmiselle. Ehkä se on liikaa toivottu?
Toivoisin, että ihmiset kohtelisivat toisiaan kauniimmin. Olisivat ihmisiä ihmiselle. Ehkä se on liikaa toivottu?
Vastaukset 3
Vanhimmat
joka osaa sinua oikealla tavalla arvostaa. Ihmisiä on moneen junaan tässä maailmassa.
Jostain syystä sitä jää niihin tietynlaisiin kiinni, ehkä siksi että sellaisten kanssa asiat eivät koskaan todella lopu: pitävät varalla jne. Siinä menee konkreettisesti pää sekaisin ja tulee sellainen pakkomielle.
Onneksi tää alkaa pikku hiljaa helpottamaan. On tässä jo ihan tarpeeksi kärvistelty.
sen mitä etsinkin..SINÄHÄN SE OLET RAKAS!!, vai etkö vielä ole sitä tajunnut..näiden viikkojen/kuukausien jälkeen?
Olen vaan tässä odottanut yhteydenottoasi mutta mitään ei kuulu. :( Tietenkin olin hyvin pettynyt sen viime kertaisen jälkeen, en osannut edes odottaa että niin kävisi mutta olen kuitenkin antanut anteeksi sen mitä teit joten alappa otta yhteyttä vai otanko minä? Tiedäthän sinä sen, että edelleen olet kaikkeni ja RAKASTAN VAIN SINUA!!