Viesti Arttur88:lle

Hyvä Arttur ja miksei myös muutkin Galaktisen liiton uskovaiset.

Sheldan Nidlen (Hawaii, USA) pankkitilin numeroiden määrä alkaa huolestuttavasti lähestymään kuutosta totutun seitsemän sijaan, voisitteko ystävällisesti ostaa lisää kirjoja tai ainakin edes surffata nettisivuja. Lisää uskovaisia kaivataan pankkitiliä lihottamaan, levittäkää ilosanomaa.

Ystävällisin terveisin,

- Tseeta Rettikulli, Ankara Liitto
9746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siis nyt meni ihan ohi.

Ja kerro vielä... miten sheldan liittyy yhtään mitenkään minuun?

Äänestä
  • Minä sepitän tuottavia tarinoita ja sinä uskot tarinoissa esittämiini kuvitteellisiin asioihin. Liitynkö minä sinuun? Voiko tarinani erottaa minun henkilöstäni? Voitko uskoa tarinaani, mutta et minuun?

    Sinä olet osa minun tarinaani!!

    Äänestä

  • Sheldan Nidle kirjoitti:

    Minä sepitän tuottavia tarinoita ja sinä uskot tarinoissa esittämiini kuvitteellisiin asioihin. Liitynkö minä sinuun? Voiko tarinani erottaa minun henkilöstäni? Voitko uskoa tarinaani, mutta et minuun?

    Sinä olet osa minun tarinaani!!

    Hehheh, parhain kirjoitus täällä aikoihin. Onnitteluni. ;)

    Äänestä

  • Sheldan Nidle kirjoitti:

    Minä sepitän tuottavia tarinoita ja sinä uskot tarinoissa esittämiini kuvitteellisiin asioihin. Liitynkö minä sinuun? Voiko tarinani erottaa minun henkilöstäni? Voitko uskoa tarinaani, mutta et minuun?

    Sinä olet osa minun tarinaani!!

    Agent Smith, minua ei sinun Matrix höpinät kiinnosta.

    Äänestä

Että Maailmassa on niistäkin rikkaita ihmisiä jotka eivät pröystäile rahoillaan. Julkaisemalla huuhaa kirjoja tai rahastamalla hengellisyydellä. Varsinkin kun puhutaan tosiasioista kuten NESARA sopimuksesta.

On monia miljardöörejä jotka ovat henkisesti tasapainossa eikä raha ole tärvellyt heitä. He sijoittavat NESARA hanketta yms. tarpeellisia asioita.

Toisin kuin tavikset muut Urpot jotka luulevat että nämä Sheldan Nidlen välittämät viestit ovat Nidlen itse sepittämiä viestejä rahastakseen niillä. Valitettavasti ainoa paikka missä hän niillä rahastaisi olisi internet. Hänen sivuillaan ei kuitenkaan mitään VISAA tarvitse vinguttaa lukeakseen näitä viestejä. Hänen kirjansa avaruuden ulkopuolisesta elämästä jne. ei lähellekkään mene kohteeksi yhtä paljon kuin nämä viestit joita myös valitettavasti vastaanotetaan monissa maissa. Vastaanottaja eli kanavoija on aina eri ihminen mutta kanava on Galaktinen liitto believe or not.

Henkisesti kehittynyt ihminen ei tarvitse rahaa miljoonissa määrin sortamaan hänen henkistä egoaan. Yleensä ne ihmiset jotka hukuttavat itsensä materiaan voivat saada sen seurauksena itselleen sairauden. Äskettäin tällä viikolla 9.12.2003 NELOSELTA tullut ohjelma kuolemanrajatapauksista. Siinö oli eräs Amerikkalainen entinen pörssimeklari/ökyri. Joka kertoi ennen koomaan joutumistaan nauttineensa rahan kahmimisesta ja olemalla suuri ja suosittu pörssijohtaja/pohatta. Hänellä kävi kanssa niin että raha turmeli hänen henkisen terveytensä täysin ja joutui keuhkokuumeen aikana koomaan. Missä hän irtaantui ruumistaan jossa astraalitasolla hänelle kerrottiin että saat valita jäätkö tänne vai jatkatko elämääsi.

Hän jatkoi elämäänsä mutta rahalliset intrestit jäivät sille tielle. Sen jälkeen kyseinen mies irtaantui täysin talousmaailmasta vaikka toimiikin nykyään yksityisenä yrittäjänä juristina.

Tämä kyseinen ohjelma oli kuitenkin tiedemiesten suulla puhuttu. Eli ruumiista irtaantumiset oli teorisoitu aivan älyttömillä kommenteilla. Tiede ei tiedä mitään mitä hengellisyydestä tietävät tietävät. Henkitiede onkin sellainen asia että sitä on vähän vaikea meidän rajoittuneessa materialistisessa maailmassa tutkia konkreettisesti.

Äänestä
  • Sinä kehut Nidleä. Puhut aivan kuin tuntisit hänet henkilökohtaisesti. Olet yksi hänen opetuslapsistaan, siksi puolustat häntä. Rt edes tunne häntä, mutta uskot sokeasti häneen.

    Et tiedä hänestä mitään muuta mitä nyt netistä olet lukenut mitä me muutkin tiedetään. Kehumisesi on sitä sokeata uskovaisen uskoa.

    SINÄ OLET SAMAN TYYPPINEN JUUSO KUIN ME MUUTKIN. ET SIIS YHTÄÄN VIISAAMPI. Taidat olla hieman naivimpi mitä me muut, uskot amerikkalaiseen hömppään, ressukka.

    Ottakaa hyvät ihmiset ensin selville mitä puhutte, ennen kuin alatte kehumaan Nidleä. Ettehän tiedä oikeastaan mitään. Nidle naureskelee Havailla partaansa teille hölmöille. Sano se minun sanoneen sitten. heheheeeee

    Äänestä

  • Lisättävää ei ole.

    Äänestä

  • Onko astraalitasolla ilmoitettu, mitä tapahtuu meille taviksille & urpoille jotka eivät tähän NESARA-höpinään usko. Siis sitten kun ne mustekalaa muistuttavat yliälykkäät olennot laittavat maapallon hommat puikkoihin. Poistuuko meiltäkin velat muut vaivat, vai ollaanko niinkuin kakkosluokan kansalaisia vaan? Jos tähän sais vastauksen joltakulta Sheldan Nidlen kanavoimalta opetuslapselta.

    Äänestä

  • utelias kirjoitti:

    Onko astraalitasolla ilmoitettu, mitä tapahtuu meille taviksille & urpoille jotka eivät tähän NESARA-höpinään usko. Siis sitten kun ne mustekalaa muistuttavat yliälykkäät olennot laittavat maapallon hommat puikkoihin. Poistuuko meiltäkin velat muut vaivat, vai ollaanko niinkuin kakkosluokan kansalaisia vaan? Jos tähän sais vastauksen joltakulta Sheldan Nidlen kanavoimalta opetuslapselta.

    Katsos olemme varmasti niin tyhmiä ja kapea katseisia, että emme edes huomaa koko tapahtumaa. Varmasti vain tosiuskovat saavat jonkun henkisen vapautuksen veloistaan, mutta varmasti joutuvat salailemaan sitä salamurhan pelossa ja siten maksavat kuitenkin veronsa. Voi olla myös hyvin mahdollista, että tulee jokin takaisku (Kuten jokin salaliitto) ja lykkää koko tapahtumaa 49859036903 vuodella ja Sheldanin pitää ohjata meitä oikeaan suuntaan kirjoittamalla 67687 uutta kirjaa. Häntä ei varmasti kiinnosta mahdollinen tuotto kirjoista, koska on niin paljon meitä normaaleja ihmisiä ylempänä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Galacticotico kirjoitti:

Hyvä Arttur ja miksei myös muutkin Galaktisen liiton uskovaiset.

Sheldan Nidlen (Hawaii, USA) pankkitilin numeroiden määrä alkaa huolestuttavasti lähestymään kuutosta totutun seitsemän sijaan, voisitteko ystävällisesti ostaa lisää kirjoja tai ainakin edes surffata nettisivuja. Lisää uskovaisia kaivataan pankkitiliä lihottamaan, levittäkää ilosanomaa.

Ystävällisin terveisin,

- Tseeta Rettikulli, Ankara Liitto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu