huolestuttaa

aiheutinkohan vauvalleni nyt jotain vakavaa kun eilen itkin kovasti ja raivosin miehelleni kun se oli juopotellut?
71600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tämä varmaankin on joku pilailuviesti, mutta jos ei ole, niin vastaus on että et aiheuttanut yhtikäs mitään. Ihmisen tunteet vaihtelee myös raskausaikana ja jos tästä olisi vauvalle jotain haittaa niin kukaan ei saisi terveitä lapsia.

Äänestä

Oliko todellakin ensimmäinen kerta raskautesi aikana, kun itkit ja raivosit? Siinä tapauksessa voin onnitella, sillä olet todella kovahermoinen tapaus.
Moni meistä, myös allekirjoittanut, saa itkuraivareita tämän tästä ja siitä huolimatta vauvat syntyvät ihan terveinä. Itse sain raskauden ensimmäisellä kolmanneksella pahoja itkuraivareita useita kertoja viikossa, koska tuolloin meillä oli menossa suhteessa ns. kolmiodraama, eli toinen nainen havitteli miestäni ja se oli siinä tilanteessa minulle ihan liikaa. Silti vauvalla kaikki vaikuttaisi olevan hyvin. Jatkuva stressi ei tietenkään tee sinulle hyvää, koska se nostaa verenpainetta yms.
Mutta älä tosiaankaan tunne huolta ja huonoa omaatuntoa tapahtuneen vuoksi. Et ole aiheuttanut mitään vahinkoa pikkuiselle.

Äänestä

??? ??? En ymmärrä.

Äänestä

itse olen tässä odotuksen aikana raivoillut vähän kaikille... ja aika useastikkin. vasta kun tajusin käydä syömään omega-3-kapseleita rv 34 paikkeilla, niin raivarit on jäänyt :D

Äänestä

jos oot hullu , niin sen voi vauvasi periä ... mutta oikeesti, minuä itkenyt nyt 2 viikkoa putkeen , ihan surusta kun yksi lapsistamme teholla. samalla joudun raivoomaan tosille lapsille ja miehelle kun itellä niin paha olo ...

Äänestä

Sen sijaan miehesi pitäisi mennä itseensä ja miettiä, millainen tuleva isä on, jos menee juopottelemaan, vaikka lapsi on tulossa.

Äänestä
  • Miksi tuleva isä EI saisi juoda? Uskon, että miehilläkin on stressaavaa, ja jos muutama olut auttaa rentoutumaan hetkeksi, niin mitä pahaa siinä on? Voi olla että (toivottavasti) ymmärsin pointtisi väärin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv 39+3 kirjoitti:

aiheutinkohan vauvalleni nyt jotain vakavaa kun eilen itkin kovasti ja raivosin miehelleni kun se oli juopotellut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu