Onkos kukaan mukava pariskunta lähdössä tuona päivänä, kaksi viikkoa siitä eteenpäin?
Olisi haussa ruoka-uima-kävelyseuraa.Poltamme ja viinikin maistuu.Olemme kerran aikaisemmin olleet ko.hotellissa, se on ihan mukava.
Olisi haussa ruoka-uima-kävelyseuraa.Poltamme ja viinikin maistuu.Olemme kerran aikaisemmin olleet ko.hotellissa, se on ihan mukava.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei ole.
Juuri tuohon hotelliin en ole matkalla, mutta muuten lomani ajoittuu samaan ajankohtaan. Keitäs teitä sinne on lähdössä(en nyt toki henkilötietoja tässä kysele vaan lähinnä sitä, että minkä ikäistä ja tyylistä sakkia).:)
Kyseessä ei ole pariskunta kuka tässä kirjoittelee vaan yksin reissuun lähtevä tavallinen naisihminen.
Naisihminen ja yksin Turkkiin, kyllä kyllä...
eikä siinä ole sen enempää ällistelemistä.
Kuusikymmentäluvulla "naisihminen" ei yksin päässyt
edes ravintolaan.
Siihenkö haluaisit palata?
suomihutsakkeita yksinään runsain määrin. Eivät halunneet kenenkään näkevän touhuilujaan.
Kukapa 60-luvulle haluaisi palata, hyvänä esimerkkinähän siitä on Turkkilaisen naisen asema. Tosin eivät ole päsäseet vielä edes Suomen 60-luvulle...
Hei Chiru. Minä, nelikymppinen naisihminen, myös yksin Marmarikseen lähdössä. Kaveri teki oharit, joten viikon vapusta eteenpäin olen itekseni Ceylanissa, ennenkuin muu seurue saapuu paikalle:)
Sain juuri Deturilta puhelun, että Ceylan aukeaa vasta 7.5., joten olenkin ensimmäisen viikon 30.4. alkaen Turanissa. Siirryn sitten 7.5. Ceylaniin samalla kun muu porukka saapuu:)
Sitä sitten mennään samalla koneella ja samaan paikkaan. En oikein tiedä mitä tähän uskaltaa enemmän kirjoittaa(tähänkin aloittamaani suht asialliseen viestiketjuun täytyi joidenkin rassukoiden kommentoida tuosta naisten yksin matkustamisesta, noh, sellaiset kommentit on viisaampaa jättää omaan arvoonsa). Näemme siellä sitten ja tapanani on ollut, että hotelliin päästyä, tulomalja mahdollisessa aulabaarissa. Kaiketi sieltä sellainen löytyy:). En ole edes katsonut monen aikaan lento on siellä perillä, eikös se yhdentoista aikaan lähtenyt?
Nimimerkille Ceylan---->Eli minulla meni tosiaan viestiketjut itselläni aivansekaisin, kun olen aloittanut noin kolme, mutta en tätä mihin nyt sinulle vastasin. Joka tapauksessa, siellä Marmariksella kenties näemme.
Kuka lie oletkaan, mutta aivan tuntuu kuin kyseinen viesti olisi 1800-luvulta. Kokoa nyt hyvä ihminen itsesi, ota vaikka päivän lehti käteesi, katso päivämäärä ja etenkin vuosi. Nimittäin jo montakymmentä vuotta sitten olemme tulleet täällä syrjäisessä Suomen maassakin sen sivistyksen pariin, jossa naiset saavat lähteä kotoa jopa matkalle. Myös kaupassa on lupa käydä yksin, sekä ajaa autoa! Opiskelupaikasta saa päättää itse ja auton ajaminenkin on sallittua. Minä hämmästyin viestistäsi. Ja jaksan sitä hämmästellä vielä pitkään. Hyvää jatkoa silti.