Onko jotain tiettyä luontaistuotevalmistetta miehille nimenomaan haluttomuuteen?
Vai pitääkö vaan mennä apteekkiin ja ruveta keräilemään kaiken maailman purkkeja (sinkkiä, seleeniä, mitä nyt vielä tarvittiinkaan)?
Onko jotain tuotetta, joka auttaisi miehen kehoa erittämään enemmän testosteronia tms?
Reseptivapaita tuotteita kaipailen, mies ei tahdo lääkäriin...
Luontaistuotteita miehelle?
1
946
Vastaukset
- Ex-jornokaupan myyjä
Eli meidän mies asiakkaille on auttanut ainakin Viamaxin tuotteet.
Tuotteet josiat löytyy sekä johimbinea ja L-arginea saattavat auttaa. Johimbine muutenkin toimii miehellä halun nostattajana, mutta sitä ei saa olla liikaa.
Myös vuohenjuuri (en muista, enkä nyt löydä) "hullun vuohenjuuri/ruoho" auttaa seksuaalisuuteen.
Ja sitten on viellä luontaistuote jota markkinoidaan kehonrakentajille, Vapautui suomessa hiljattain, mutta en saa nyt päähäni enkä jaksa googlettaa. Vapautui suomenmarkkinoille aika hiljattain ja nostaa miehen testosteroni tasoa, ja täten myös halukkuutta.
Mutta miestenkin haluttomuus voi johtua monista eri syistäö, joten syy pitäisi ensin titeää, että sitä voisi hoitaa. Pelot, stressi, tupakointi, alkoholi jne. saattavat aiheuttaa haluttomuutta. Pitäisi siis tietää koska tuli ilmi, miten tuli ilmi jne. että osaisi vastata tarkemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438375Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067566Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255799Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035688Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214852Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472700Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632529Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81515Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71484Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2251409