Lopetetaan maataloustuki, se saatanan sosialistinen järjestelmä. Kyllä Epsanjasta voidaan tuoda ja ostaa halpaa kurkkua ym. ym.
Lopetetaan yrittäjien tukeminen. Aloitetaan kaikista vähennyksistä, jotka voi vaan ikinä keksiä vähentää tulonhankkimiskuluina. Kettuako näitä loiseläjiä elätetään ja maksetaan niiden asunnot ja autot ym. ym.? Mulle kanssa. On pakko hankkia auto työn takia, mutta saanko vähentää sen verotuksessa. Saanko? No, en saa. Miksi yrittäjä saa maksattaa sen veronmaksajien rahoilla? Miksi?
Lopetetaan yrittäjien tukeminen. Aloitetaan kaikista vähennyksistä, jotka voi vaan ikinä keksiä vähentää tulonhankkimiskuluina. Kettuako näitä loiseläjiä elätetään ja maksetaan niiden asunnot ja autot ym. ym.? Mulle kanssa. On pakko hankkia auto työn takia, mutta saanko vähentää sen verotuksessa. Saanko? No, en saa. Miksi yrittäjä saa maksattaa sen veronmaksajien rahoilla? Miksi?
Vastaukset 11
Vanhimmat
He ovat suomalaisia, eivät ulkomaan eläjiä. Siinä on pikkuruinen ero. Suomalainen ei välttämättä tapa vaimoa jos joku muu vilkaisee häntä. Suomalainen jättää myös pikkutytöt rauhaan. Suomalainen tajuaa myös sanan ei vaikkakin huonosti ulkona illalla.
Tuossa nyt oma mielipiteeni niin talouden kuin kulttuurin näkökulmasta katsottuna. Nuo oli vain esimerkkejä ei täydelllinen lista. Jokainen voi molempia itse jatkaa.
Haluan tuoda julki, etten ole se joksi leimataan enkä myöskään persujen tai halla-ahon kannattaja. En ole myöskään rasisti vaan aivan tavallinen Suomalainen ihminen joka katselee ruotsin vaikkapa malmön tilannetta.
Kuinka monta suomalaista naista kuolee suomalaisen miehen tappamana juuri siksi, että hän vilkuilee muita tai mies luulee hänen vilkuilevan?
Kuinka monta suomalaissyntyistä pedofiilia suhteessa "ulkomaan eläjään" on Suomessa jäänyt kiinni / tuomittu?
Onko sinulle helpompaa selittää itsellesi, että "evil is out there", kuin tehdä pahoille asioille asioille oikeasti jotakin?
pahuus vain tietyn kansallisuuden piirre? Perimähän ei ole kansallisuuteen sidoksissa. Tiesitkö kuinka paljon sinussa on venäläistä perimää? Entä ruotsalaista?
Muuttuuko musta valkoiseksi vain väittämällä, että musta on valkoista?
"Kuinka monta suomalaista naista kuolee suomalaisen miehen tappamana juuri siksi, että hän vilkuilee muita tai mies luulee hänen vilkuilevan?"
- Huomattavasti vähemmän
"Kuinka monta suomalaissyntyistä pedofiilia suhteessa "ulkomaan eläjään" on Suomessa jäänyt kiinni / tuomittu? "
- Nyt vedit pahan. Myönnän ettei suomessa ole tuomittu paljoa ulkomaaneläjiä. Kaikki tuntevat kulttuurin ja tietävät, että yrittäneitä kulttuurin rikastuttajia on. Voit tutkia poliisin ja oikeuslaitoksen pöytäkirjoja itsekin.
"Onko sinulle helpompaa selittää itsellesi, että "evil is out there", kuin tehdä pahoille asioille asioille oikeasti jotakin? "
- Kuten mitä? Esim. Islam antaa luvan jossain asioissa tappaa. Suomen laki perustuu myös poliisin kohdalta siihen että jotain täytyy tapahtua ennenkuin mitään tehdään. Olen itse ollut hengenvaarassa ja selvinnyt siitä. Poliisi ei tehnyt mitään, koska meidän laki ei oikein suojele "toiminnan lakia" vastaan. "käytännön" lain toimittaja siis voi suomen lain mukaan yrittää tappaa ja vasta sen jälkeen häntä voidaan syyttää. Paha kun minäkin puolustauduin henkeni pitimiseksi, jolloin molemmat teki rikoksen. Ja aivan turha sanoa että olisin tehnyt jotain "kohtaloni" edesauttamiseksi.
Kummatkin on vapaalla jalalla odottamassa seuraavaa ikkunasta tuloa. Hankala selittää lapsille.
Joten, mitä tahdoitkaan sanoa ihanista kulttuurimme rikastuttajista? Eikö olekin hienoa, kun 10v tyttö saa kuulla omaavansa ihanan kireän perseen? Vai mitä toivot heiltä?
sai hirmusumman maataloustukea? (Sosiaaliturvaa)Miksi lehmät saa saastuttaa luontoa, mutta me ei, jätevesiverkostoon on liityttävä joka pikkumökin vuoteen 2018.
Kuin tää liittyy afrikkalaisten maahantuloon?
ole mitään Afrikkalaista.
Sun mielstäkö tää ei liity mitenkään
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000229&posting=22000000042980484
Aiheeseen.
aloituksen ja siinä puhuttiin maataloustuesta. En halua enenpää kinata.....
Rehellinen olet. En minäkään jaksa kinata. Jos pelkästään tuosta puhuttaisiin, niin saatettaisiin olla lähempänä.
:)
Miksi minun pitää maksaa veroillani poliisin kustannukset, vaikka en itse tee rikoksia?
Miksi minun pitää ylläpitää verovaroilla kouluja ja vanhainkoteja, vaikka en ole nuori, enkä vanha?
Miksi minun täytyy maksaa terveydenhuollosta, vaikka en ole sairas?
Miksi näistä kaikista pitää maksaa?
Olen ehdottomasti sitä mieltä, että kyllä rahaongelmaan löytyy ratkaisu, kun kaikki tällaiset turhanpäiväiset maksuvelvoitteet jätetään pois!!!