Voi V. sentään, poika on mennyt vaihtamaan oletussoittimeksi VLC-playerin ja nyt pitäs saada W-media-player oletusoittimeksi. Mistä V-stä sen saa, ei saatana tää on monimutkasta, miksei voi olla yksi ja ainoa, samaa paskaa kuitenkin koko moska....!!!!!!
Vastaukset 11
- tekisit
Klikkaa jotain niistä tiedostoista, joita haluat kuunnella/katsella MediaPlayerillä, hiiren OIKEALLA nappulalla, valitse Avaa sovelluksessa.. ja avautuvasta listasta valitse WindowsMediaPlayer, laita ruksi Avaa aina tämäntyyppiset tiedostot (enpä muista mitä siinä lukee, huomaat kyllä).
Minä olen ihan tyytyväinen VLC:n toimintaan, samoin tähän XMMS:ään, joka taustalla nettiradiota Streamtunerin ohjastamana soittelee.
Jos tahtois tallentaa, record-nappula on valmiina.- vaihtoehtoja
"valitse Avaa sovelluksessa"
ei löyty sellaista vaihtoetoa, kun avaan musatiedoston, kokeile vaikka itse - kirjoitin, että klikkaa,
vaihtoehtoja kirjoitti:
"valitse Avaa sovelluksessa"
ei löyty sellaista vaihtoetoa, kun avaan musatiedoston, kokeile vaikka itsehiiren OIKEALLA nappulalla, en käskenyt tuplaklikkaamaan vasemmalla nappulalla. Jossain pitäis ihmisiä opettaa hiukan lisää, hiiressä on kaksi nappulaa (vähintään) ja rullakin vielä. Siitä oikeanpuoleisesta on sentään aika paljon iloa ja hyötyä.
- voimakkuus
puuttuu, karmea puute.
- käänteisesti
kirjoitin, että klikkaa, kirjoitti:
hiiren OIKEALLA nappulalla, en käskenyt tuplaklikkaamaan vasemmalla nappulalla. Jossain pitäis ihmisiä opettaa hiukan lisää, hiiressä on kaksi nappulaa (vähintään) ja rullakin vielä. Siitä oikeanpuoleisesta on sentään aika paljon iloa ja hyötyä.
pois siitä toisesta (vlc) W-media-playeriin, siis "pysyvästi", ettei tarvi joka kerta miettiä...
- kerrataan
käänteisesti kirjoitti:
pois siitä toisesta (vlc) W-media-playeriin, siis "pysyvästi", ettei tarvi joka kerta miettiä...
".. ja avautuvasta listasta valitse WindowsMediaPlayer, laita ruksi Avaa aina tämäntyyppiset tiedostot (enpä muista mitä siinä lukee, huomaat kyllä). "
Tuo ruksin laittohan sen MediaPlayerin määrää oletukseksi. Ruksi ruutuun, rasti ruutuun, miten tuon sitten selvemmin kertois.
- öhöm,
Mitä jos avuttomuuskohtauksesta toivuttuasi avaisit Windowsin ohjeen ja lukisit sieltä Windowsin perusteet.
- aikaa...
moiseen paskaan....
- ongelman olemus...
aikaa... kirjoitti:
moiseen paskaan....
..piste.
- ...
ko on niiii vaikiaaa...
Valitse käytettävät ohjelmat > Mukauta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581456Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️1041215Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551043Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞42876On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75837- 55797
- 72752
- 47695
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.178677- 43671
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä38670Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199628Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30607Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus105573Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen62564- 201554
- 106518
- 35511
- 40506
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492