Voi V. sentään, poika on mennyt vaihtamaan oletussoittimeksi VLC-playerin ja nyt pitäs saada W-media-player oletusoittimeksi. Mistä V-stä sen saa, ei saatana tää on monimutkasta, miksei voi olla yksi ja ainoa, samaa paskaa kuitenkin koko moska....!!!!!!
Miten vaihdan oletusoittimen
11
452
Vastaukset
- tekisit
Klikkaa jotain niistä tiedostoista, joita haluat kuunnella/katsella MediaPlayerillä, hiiren OIKEALLA nappulalla, valitse Avaa sovelluksessa.. ja avautuvasta listasta valitse WindowsMediaPlayer, laita ruksi Avaa aina tämäntyyppiset tiedostot (enpä muista mitä siinä lukee, huomaat kyllä).
Minä olen ihan tyytyväinen VLC:n toimintaan, samoin tähän XMMS:ään, joka taustalla nettiradiota Streamtunerin ohjastamana soittelee.
Jos tahtois tallentaa, record-nappula on valmiina.- vaihtoehtoja
"valitse Avaa sovelluksessa"
ei löyty sellaista vaihtoetoa, kun avaan musatiedoston, kokeile vaikka itse - kirjoitin, että klikkaa,
vaihtoehtoja kirjoitti:
"valitse Avaa sovelluksessa"
ei löyty sellaista vaihtoetoa, kun avaan musatiedoston, kokeile vaikka itsehiiren OIKEALLA nappulalla, en käskenyt tuplaklikkaamaan vasemmalla nappulalla. Jossain pitäis ihmisiä opettaa hiukan lisää, hiiressä on kaksi nappulaa (vähintään) ja rullakin vielä. Siitä oikeanpuoleisesta on sentään aika paljon iloa ja hyötyä.
- voimakkuus
puuttuu, karmea puute.
- käänteisesti
kirjoitin, että klikkaa, kirjoitti:
hiiren OIKEALLA nappulalla, en käskenyt tuplaklikkaamaan vasemmalla nappulalla. Jossain pitäis ihmisiä opettaa hiukan lisää, hiiressä on kaksi nappulaa (vähintään) ja rullakin vielä. Siitä oikeanpuoleisesta on sentään aika paljon iloa ja hyötyä.
pois siitä toisesta (vlc) W-media-playeriin, siis "pysyvästi", ettei tarvi joka kerta miettiä...
- kerrataan
käänteisesti kirjoitti:
pois siitä toisesta (vlc) W-media-playeriin, siis "pysyvästi", ettei tarvi joka kerta miettiä...
".. ja avautuvasta listasta valitse WindowsMediaPlayer, laita ruksi Avaa aina tämäntyyppiset tiedostot (enpä muista mitä siinä lukee, huomaat kyllä). "
Tuo ruksin laittohan sen MediaPlayerin määrää oletukseksi. Ruksi ruutuun, rasti ruutuun, miten tuon sitten selvemmin kertois.
- öhöm,
Mitä jos avuttomuuskohtauksesta toivuttuasi avaisit Windowsin ohjeen ja lukisit sieltä Windowsin perusteet.
- aikaa...
moiseen paskaan....
- ongelman olemus...
aikaa... kirjoitti:
moiseen paskaan....
..piste.
- ...
ko on niiii vaikiaaa...
Valitse käytettävät ohjelmat > Mukauta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75670
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m152437Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372