-01 octavia kaukosäädin ja bensatankin läppä

auto seisoi talven ja kaukosäädin lopetti toimintansa, bensatankin läppä ei aukea kojelaudan napista, eli ei millään. avaimella menee vaan etuovet lukkoon ja varashälytin päälle.
olisko kellään vinkkiä missä vika piilee?
octavia ambiente 1.6
2469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lämmin pissa saa pensakorkin lopahtamaan auki. Sorkkarauta avaa ovet.

Pieni nuotio öljypohjan alla lopettaa hälyttimen uikutuksen. Muista puhaltaa tuli sammuksiin ensimmäisen 10 minuutin jälkeen.

Jos auto alle 2v. vanha; ongelmat uusiutuen, vie takuuhuoltoon.

Äänestä

...ja opeta kaukosäädin uudelleen...käännetään avainta lukossa ja sit painetaan kaken nappia...en ulkoa muista mutta ohje luultavasti löytyy ohjekirjasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


andeee kirjoitti:

auto seisoi talven ja kaukosäädin lopetti toimintansa, bensatankin läppä ei aukea kojelaudan napista, eli ei millään. avaimella menee vaan etuovet lukkoon ja varashälytin päälle.
olisko kellään vinkkiä missä vika piilee?
octavia ambiente 1.6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu