Puolustusvoimat haluaa sinut kuolleena

Ihmisvihaaja

Puolustusvoimat ovat olemassa sitä varten, jotta juuri täysi-ikäistyneet nuoret voitaisiin tapattaa rintamalla mahdollisen sodan syttyessä. Sodan uhka tosin on olematon, joten Puolustusvoimain olemassaololla lienee lähinnä symbolinen merkitys Miesten kouluna. Ilman aseita et kasva pojasta Mieheksi.

Tyhmimmät nielevät Puolustusvoimain propagandan jostain vitun Miesten koulusta ja nuorten paskasta kunnosta syynä heikentyneeseen "maanpuolustustahtoon". Jotkut ajattelevat omilla aivoillaan ja käyttävät aikansa johonkin todelliseen.

Tytöistä muuten kasvaa naisia ilmankin sotaleikkejä.

7

1174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jupsd

      Taitaa olla intti vasta edessä? Onnee sinne, tuskin pärjäät.

      • Ihmisvihaaja

        Ei ole edessä intti, vaan vankila.


      • -------------
        Ihmisvihaaja kirjoitti:

        Ei ole edessä intti, vaan vankila.

        Jos totaalikieltäytyjiä vain olisi tarpeeksi, saataisiin koko asevelvollisuustouhu loppumaan.


      • W-SS5.pd
        ------------- kirjoitti:

        Jos totaalikieltäytyjiä vain olisi tarpeeksi, saataisiin koko asevelvollisuustouhu loppumaan.

        Vankilaan joudatkin. Pitäis saada teille pasifisti-vegaaneille joku kuolemantuomio tms.
        Selittäkää nyt joku miksi asevelvollisuus pitäisi lopettaa? Pelkäättekö jotakin?


      • minä vaan
        W-SS5.pd kirjoitti:

        Vankilaan joudatkin. Pitäis saada teille pasifisti-vegaaneille joku kuolemantuomio tms.
        Selittäkää nyt joku miksi asevelvollisuus pitäisi lopettaa? Pelkäättekö jotakin?

        Ehdotat peruuttamatonta ratkaisua eli kuolemantuomiota henkilöille jonka vakaumus estää orjatyövoiman käytön? Olen kyllä samaa mieltä että kyllä mullakin pitäis olla oikeus ostaa ihmisiä torilta ja laittaa ne tekeen töitä 4e päivänpalkalla...

        Mutta eniten ketuttaa se että et idiootti edes tajua että vegaanius ei liity tähän paskan vertaa!! Yleensä maanpuolustushenkisimmän ovat ne pienimmillä aivoilla ja ajattelukyvyllä varustetut, kuten sinä!

        Vegaani ei syö lihaa! Kävin armeijan, en syö lihaa, kuolemantuomio? Vai kenties tarkoitat että kuolemantuomio vain niille pasifisteille jotka eivät syö lihaa? Vai häh täh??


    • oli taas tuokin

      Tuostakin tekstistä näkee, minkä tasoista se puuha sitten on kun oikein kunnolla päästetään irti. Mitä sitä kantamaan vastuuta tai osallistumaan. Heti mulle kaikki ilmaiseksi! Muut puolustamaan maata, muuta maksamaan verot, muut noudattamaan liikennesääntöjä, muut, muut, muut!

    • Alokas K09

      Puolustusvoimien vastustaminen kuuluu totaalikieltäytyjien imagoon. Halutaan olla medialle marttyyreja ja ollaan omasta mielestään parempia ihmisiä kun "vastustetaan ihmisten tappamista".
      Jos jollekkin ei vielä ole valjennut, täällä Suomessa ei olee sotaa. Kiitos siitä hyvälle ulkopolitiikan hoidolle ja puolustusvoimille, joka luo ulkomaille tarvittavan pelotteen.
      Totaalikieltäytyjät eivät vain viitsi hoitaa velvollisuuttaan (HUOM! Varusmiespalvelus on mahdollista suorittaa aseettomana palveluksena, joten aseistakieltäytyminen on aika huono argumentti), vaan menevät mielummin linnaan, koska siellä voi opiskella ja saa vielä maailman sympatiat puolelleen kun "raukka" on "mielipidevanki". Totaalikieltäytyjien yhteisö tukee, joten itselle tulee hyvä mieli kun tuntee tekevänsä oikein.
      Entäs sitten kun asevelvollisuus lakkaa? Yhteisöltänne putoaa pohja, jonka turvin vastustatte hallintoa. Enpä usko, että jätätte asiaa siihen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      165
      2581
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      727
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      668
    Aihe