Pösö

Ruotsin katsastaustilastosta havaittua faktaa.
Ranskalaiset taas pötköttää viimeisenä tai häntäpäässä. 3 vuotiaissa autoissa Pösöt 407 sijat 175 ja 176. Mukana 184 mallia. Tutulla sijoituksella taas, elikkä häntäpään merkki jälleen.
11616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mielenkiintoinen tilasto... ei olisi linkkiä laittaa?

Äänestä
  • jos ei muualta löydy niin tän päivän hesarissa noi tilastot oli ainakin

    Äänestä

vasta sitten!

Pösöillä jostain syystä ajetaan. Paljon!

Äänestä
  • viellä paremmilla sijoituksilla vanhoissa autoissa, joten eipä näytä kilometrit paljon vaivaavan laatuauto TOYOTAA.

    Äänestä

  • olevan .. kirjoitti:

    viellä paremmilla sijoituksilla vanhoissa autoissa, joten eipä näytä kilometrit paljon vaivaavan laatuauto TOYOTAA.

    myös 10 vuoden ikäisinä.

    Johtunee varmaan merkille tyypillisestä kaupunkiautomaisesta luonteesta.

    Äänestä

  • vähän ajettuja kirjoitti:

    myös 10 vuoden ikäisinä.

    Johtunee varmaan merkille tyypillisestä kaupunkiautomaisesta luonteesta.

    autojen tilastoja niin huomaatte sen, että mitä uudempi Toyota sen heikompi sijoitus. Uusien Tojojen laatu on siis heikentynyt ja muiden merkkien parantunut. Eikä enää Corolla ole ykkösenä niin kuin takavuosina. Muut ovat merkit kärjessä. Eikä muuten enää Pösökään ole viimeisenä.

    Äänestä

halvempaa vaihtaa alapallonivelet 2 vuoden välein (töineen 100E), kuin korin takia hylätä auto Kontulaan...

Äänestä
  • peltiä toyotaan kuin korjata ranskisten ainaisia outoja sähkövikoja.

    Äänestä

  • hitsata uutta kirjoitti:

    peltiä toyotaan kuin korjata ranskisten ainaisia outoja sähkövikoja.

    vain onnikalla. Se tulee itse asiassa halvemmaksi, kuin oman auton pitäminen, heh heh hee.

    Äänestä

tuossa tilastossa sijoilla 12, 15, 17, 24, 37, 46, 53, 60 Corolla sedan, 84, 85 ja 95. Onpa sijoitukset laskeneet ja hajonta on suurta. Entinen ykkönen on siis sijalla 60 ja Pösökään ei pötkötä enää viimeisenä. Niinpä ne tilanteet vaihtuvat. Sellaista se on tuo fakta.

Äänestä

SUURET MURMEET,KUN TUTKIA RUOTSALAISTEN TILASTOJA MIEN SUJUU KOULUN KÄYNTI???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laatua... kirjoitti:

Ruotsin katsastaustilastosta havaittua faktaa.
Ranskalaiset taas pötköttää viimeisenä tai häntäpäässä. 3 vuotiaissa autoissa Pösöt 407 sijat 175 ja 176. Mukana 184 mallia. Tutulla sijoituksella taas, elikkä häntäpään merkki jälleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu