Tietääkö joku, onko Tallinnassa ravintolat ja/tai kaupat auki pääsiäisenä? Entä pitkäperjantaina, joka on surupäivä? Kannattaako Tallinnaan lähteä pääsiäisenä, jos siellä ei pääse minnekään?
Tietoa ja kokemuksia kaivataan! :-)
Tallinna kiinni pääsiäisenä?!
7
1480
Vastaukset
- taas näitä
Samoja kysymyksiä ainavaan,eli kaikki paikat ovat auki.
- Täti Nenu
Avain on ovimaton alla.
- Täti Nenu ?
paljastit suuren salaisuuden missä avain ?????
- auki auki auki
Kaupat ja myymälät ovat Virossa tavallisesti auki joka päivä klo 9-22. Osa ostoskeskuksista on ainakin Tallinnassa avoinna jopa klo 23 saakka. Osa pienemmistä myymälöitä saattaa olla kiinni sunnuntaisin, mutta turistien suosimilla alueilla suuremmissa kaupungeissa viikonloppu tai juhlapyhät ei vaikuta kauppojen aukioloaikoihin.
Kauneussalonkien aukioloajat vaihtelevat paljon, mutta suuri osa ainakin Tallinnassa on avoinna joka päivä 9-19.
Pankit ovat avoinna tavallisesti arkisin klo 9-18, osa konttoreista myös lauantaisin esim. 9-15. Postit ovat tavallisesti avoinna klo 9-19, la 9-15.- Lähtijä-1
Kiitos avusta, nyt kehtaa lähteä pariksi pääsiäispäiväksi Tallinnaan. ;)
- Lähtijä-2
Lähtijä-1 kirjoitti:
Kiitos avusta, nyt kehtaa lähteä pariksi pääsiäispäiväksi Tallinnaan. ;)
Tallinnassa "nähdään" pääsiäisenä.
- olomankas
Lähtijä-2 kirjoitti:
Tallinnassa "nähdään" pääsiäisenä.
ollaan kans lähös pääsiäisenä tallinnaan :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403077- 812904
- 1902479
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362195- 201493
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411406Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403- 101284
- 131269
- 221251