Kaksi viikkoa taas rauha maassa! Voi tätä onnea! :D
Jess! Pennut lähti!! :D
Onnellinen todella
251189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Huh huh! Oletkohan ihan terve? Jätä lapsesi suosiolla isälleen tai sijaisperheeseen, jos olet noin onnellinen pääsessäsi lapsistasi eroon. Sairasta.
Ai, nytkö se uusikko onkin "äiti lapsille"??
Tähän asti olet huutanut täällä että uusikot ei ole mitään, eivät saa tehdä mitään tai sanoa mitään?
Tuskin olet niin tyhmä, ettet tajunnut mistä kirjoitettiin?
Tai toisaalta, oletkin kyllä juuri niin tyhmä!
sanottu. Huusit että pennut lähti. Eikö ne ollut sun omat pennut??
Eli pennut lähti kotiinsa äitinsä luokse taas pariksi viikoksi ja meidän perhe täällä alkaa kohta viettämään kuopuksen synttäreitä! Moi vaan.. =)
JESS! Nyt sitä kamalaa akkaa ei tartte kestää kahteen viikkoon ja kun täytän 12v EN KYLLÄ MENE SINNE! Sitte ei voi pakottaa!
Aattele miten ihanaa! JA isi tykkää. Ei tartte kuunnella sun narinaa "sen" akan kersoista!
ollut hoidossa? Jos ihmislapsia nimittelet pennuiksi, niin miksi ne teillä ovat olleet? Oletko sijaisäiti tai jotakin? Vai olivatko sukulaislapset kylässä? Lapsille on varmaan kurjaa, jos noin kielteinen ihminen hoitaa heitä.
Myös ihana kahden viikon vapaus edessä....pentu lähti äidilleen ja rääkyminen loppui!! Ihana hiljaisuus laskeutui kotiin.
tyhmä vaikka voissa paistais.... Säälin sua....
en ole ap.
Sulle tiedoksi, että jokainen normaali älyinen ymmärsi, että uusikko kirjoitti.
että jokaisen normaaliälyisen pitäisi ymmärtää, että vain uusikko voi kirjoittaa noin moukkamaisen viestin?
Luulisi heissäkin sentään olevan poikkeuksia, jotka vahvistavat säännön.
noin ala arvoisia ja katkeria muista ihmisistä. Jokainenhan sen ymmärsi että normaaliälyinen kirjoittaa sivistyneesti, mutta tuossa viestissä ei ollut sivistyksestä tietoakaan!
Toivottavasti et kuitenkaan lapsille näytä kuinka iloinen olet heidän poistumisestaan isänsä luota.
Onko miehellesi asia ok, että noin riemuisasti tunnet?
Yleensä eronnut vanhempi uuteen suhteeseen ryhtyessään toivoisi voivansa vihdoin myös antaa lapsilleen sen onnellisen perheen, jota ei onnistunut luomaan yhdessä toisen vanhemman kanssa. Mahdatko rakastaa kumppaniasi ollenkaan kun riemuitset noin? Kiinnostaako sinua yhtään, mikä hänet tekisi onnelliseksi? Ja jos väität, että lastensa poistuminen on hänestäkin hieno juttu, olet miehen kanssa, jolle samalla tavoin voi teidän yhteisenne olla joskus yhtä tyhjän kanssa kuten sinäkin, että onnea siitä vaan, jos niin on. Jos ymmärrät vanhemmuudesta yhtään mitään, ymmärrät varmaan olla riemuitsematta silloin kun toinen joutuu taas sanomaan hyvästit rakkaille ihmisilleen muutamaksi viikoksi. Se on repivää, eikä siinä ole mitään hienoa.
Terkuin eräs vanha uusi vaimo, jolle miehenkin entisestä suhteesta syntyneet lapset ovat tulleet rakkaiksi.
ottaa. Jos et ole eläinrakas, niin miksi sitten otat?
Minä ainakin tykkään eläimistä, mutta en voi ottaa kun en ehdi hoitaa.
vitsikäs?
Kissanpentu, koiranpentu, hevosen pentu, lehmän pentu, apinan pentu... jne.
aloittaja.
Luulisi tällaisella aikuisten ihmisten keskustelupalstalla olevan sen verran fiksuja ihmisiä, että ymmärtävät suomalaisten puhekieltä.
Rakkaalla lapsella on monta nimeä: lapsi, kakara, pentu, muksu, ipana jne. tarviiko jatkaa?
Ja sinä luulet olevasi vitsikäs, kun heitätä näitä kissa/koira juttuja, mutta et ole.
Kyllä minä heti ymmärsin että puhuttiin uusikosta ja ihmis lapsista, tosin äo onkin normaali.
varsa, lehmällä vasikka, porolla vasa, ja sialla possu, mutta ihmisellä on lapsi....:D:D.
hevosen pentu?
lehmän pentu?
hahahaa....
kouluakinko ihan käyty joskus???
näiden provoilijoiden hermostuttaa, älkääkä hyvänen aika vastatko moiselle tyhjäpäälle.
Eiköhän tuo nyt ole ihan selvää, että aloittajan tarkoitus on yksinomaan provosoida kirjoituksellaan. Sillä kun ei ole omaa kunnon elämää niin pitää raukan täällä mellestää.
nyt aloittanut ketjun: Pitäkää uusikot parempaa huolta....
Raukalla ei ole muuta sisältöä elämässään kuin, tehtailla riidanhaasto viestejä tänne palstalle.
Sääliksi käy noin sairasta immeistä.
Voi tätä onnea! Saadaan tehdä kaikkea kivaa yhdessä, askarrella, ulkoilla, hassutella jne. Ihanaa!!!! Kaikki tyytyväisiä kun lapset saa olla siellä missä heitä kaivataan ja rakastetaan.
viesti. Hoh hoijaa....
ei sitten ollut. Säälittävän pellen aikansaannos.
noin, mutta oli tosiaan rankka vl teinit tuli perjantaina, poika 16v vasta klo 11.00 koska sillon kotiituloaika kummassakin huusholissa, no se pyysi kahteen kertaan lisäaikaa ja sitä en antanut ja tuli sitte pikku pöhnässä ja haisi tupakalle.
No mieheni työssä siis vuorotyö ja meikä sitten puhuun pojan kanssa ja rangaistusta jakeleen, no ollaan sovittu miehen kanssa, että viikkorahat palo monelta viikolta.
No siitä se poika riemastu ja alko huuto ja mylvintä, sain sen rauhottuun ja nukkumaan.
Tyttö 12v ja kiva kun enkeli ei mitään ongelmia.
Omat jo täysi-ikäisiä ja omillaan ja minä jo 54v joskus tuntuu raskaalta,mutta olen ottanut miehekseni kahden alaikäisen isän,toisaalta rikkaus nää lapset ja toivottavasti tää murrosikä helpottaa ja loppuuhan se joskus.
Mutta näillä mentävä.
hyvää kevättä kaikille uusikoille niinku täällä sanotaan.
Mie tykkäsin kissan tai koiranpennuista. Olisi sääli myydä. Itkettikö?