olen kokeillut royal canin ruuat, jahti vahdin eikä kumpikaan sovi koiralleni! Onko kukaan kokeillut musti mirrin omia ruokia? Vai myydäänkö niitä enää?
Toinen merkki mitä mietin että vois koklata on robur. Robur noista huomattvasti kalliimpi!Mutta kun nyt löytäis sellasen merkin mikä sopii koiralleni niin hyvä
Toinen merkki mitä mietin että vois koklata on robur. Robur noista huomattvasti kalliimpi!Mutta kun nyt löytäis sellasen merkin mikä sopii koiralleni niin hyvä
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jonkinlaista allergiaa tai iho-ongelmia, niin itse suosittelen Brit care sarjaa kokeiltavaksi. Mustin ja mirrin omasta merkistä ei omaa kokemusta, mutta jotkut ovat kehuneet kelpo ruuaksi. Robur muuten ok, mutta sisältää BHA:tä ja BHT:tä joita en halua omalle koiralle syöttää.
Musti Mirrissä myyjä puhui niin kovasti Brit caren Lamb ricen puolesta, että päätin koklata sitä. Ei ollut ihan kauheen hintanenkaan!Myyjän oma koira tosi hyvä turkkinen myös, et toivottavasti toimii meilkin.
mainoslehtinen tuli M&M:stä, jossa tarjouksessa ketjun omat ruuat. Mietin myös vaihtoa...Katsoin vain netistä tuotesisällön ja hieman huonosti ilmoitettu, paljonko tuote (lammas-riisi) sisältää lihaa..Kellään tietoa?
siis ainoo mis ei lue lihan määrää noissa mustin mirrin ruuista! Onko kukaan koskaan kysynýt suoraan asiaa tuolta kaupasta? Meillä tuo ruoka sai aikaan suunnattomat paska määrät... ...
toimii hienosti, varsinkin Kitekat-kala. Vatsa toimii todella loistavasti. Toinen juttu on, paljonko syötät ja montako kertaa päivässä. Aikuinen koira pärjää yhdellä aterialla päivässä. Sitä sitten sulatellaan rauhassa lopun päivää. Jos koira saa enemmän ruokaa kuin ehtii sulattamaan ennen seuraavaa ateriaa, on tuloksena löysä vatsa, vaikka sisäfileellä syöttäisit. Oma koirani rakastaa Kitekattia, syö kerran päivässä, pitää välillä kasvispäivän, vatsa toimii, ulosteet ovat kiinteitä ja kuohkeita, karva kiiltää kuin palkintokollilla, sairauksia ei ole ja ikäisekseen hän on harvinaisen reipas. 14 vuotiasta koiraa luullaan monesti nuoreksi.