vastatkaA

Mun kamulla on sellanen suodatin mikä on siellä hiekan alla ja sieltä hiekasta tulee niinkun kuplia. En mä tiedä onko se edes suodatin mut haluisin semmosen eli mitä se maksaa??
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maksaa n.30 hapettimineen letkuineen kivineen takaisku venttiileineen.
minkälaiseen akvaarioon tarvit sitä? jos kovin pieni, tarvit vielä kuristin ruuvin letkun varteen...

Äänestä

Jos se on ilmapumppu hohkakivi yhdistelmä niin se ei ole suodatin, eikä siis suodata vettä. Todella niukalla kalastolla ilmapumpulla saa veteen riittävästi virtausta, jotta typpibakteerit toimivat joten silloin se toimii biologisena suodattimena. Tavalliseen akvaarioon ei kelpaa "suodattimeksi", se on lähinnä koriste-elementti eli sen lisäksi pitää olla ihan oikea suodatin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


@tatra@ kirjoitti:

Mun kamulla on sellanen suodatin mikä on siellä hiekan alla ja sieltä hiekasta tulee niinkun kuplia. En mä tiedä onko se edes suodatin mut haluisin semmosen eli mitä se maksaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu