Ei kaikki Neitsyt miehet..

Rakastan..

Ole Naismaisia? pilkunviilaajia? :D
Ärsyttää tollanen yleistäminen ja jotkut sanovat samantien "neuvoksi" jätä se!

Mun Neitsyt-mies on tosimies. Älyttömän miehekäs, pitää omistaan huolta kuin hullu. Ujo, hiljainen ulospäin. Kova kuori, tooosi herkkä sisältä :) Ei moni uskois :DD Pussaa, hoitaa ja rakastaa ihan mahottomasti! (koti-oloissa xD)
Ei kyllä tippakaan olenaisellinen/ylisiisti/nipottaja..

On kyllä mustankipeä! Syyttää aina itseään muiden pahasta olosta/tunteiden purkauksista. Suhteessa haluaa miellyttää älyttömästi. unohtelee ÄRSYTTÄVÄN paljon asioita..

Tosi hyvä ja syvä suhde, mulla ainakin neitsytmieheeni! En tällaista tunnetasoa ikinä koskaan ennen kokenut.. ehkä se syynä siihen että näin monen vuoden yhdessäolon jälkeenkin tunnen välillä olevani palavasti rakastunut ja ihastunut :DD Ihanaa.

5

1374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • merkiltäsi

      et ainakaan vesimies? Vesimiesnaisena voin vain varottaa sua noista naismaisista pilkunviilaajista ja nipottajista.

      • olevasi????

        kauris??


      • Rakastan..
        olevasi???? kirjoitti:

        kauris??

        Vaaka.. :)


    • minä Mies

      "....Suhteessa haluaa miellyttää älyttömästi. unohtelee ÄRSYTTÄVÄN paljon asioita.."
      Tuohon voisi suoraan liittää implikaation eli lainaus kuuluisi olla näin:
      Suhteessa haluaa miellyttää älyttömästi=> unohtelee ÄRSYTTÄVÄN paljon asioita..
      Näillä on ilmiselvä yhteys. Keskittyminen toisen miellyttämiseen ja sen analysoimiseen vie tuhottomasti energiaa ja keskittymiskyvystä se on pois. Tähän liittyy myös hermostuneisuus, joka on kai kaikille neitsyille tuttu ominaisuus.
      Suhde neitsyen kanssa onnistuu, jos molemmat ovat tasa-arvoisia ja myös tasaveroisia ominaisuuksiltaan mm. älyltään. Parhaimmillaan neitsyt on sellaisen kanssa, jolta saa tasapuolista palautetta. Meillä suomalaisilla vaan on taipumus antaa pelkästään negatiivista palautetta ja se tuntuu neitsyestä tietysti pahalta. Neitsyt analysoi myös palautteen ja siksi sen on oltava objektiivista.

    • vesimiesn86

      Ihana kuulla, että muillakin menee hyvin neitsytmiehen kanssa. Minulla on myös pitkä suhde neitytmiehen kanssa takana(5 vuotta naimisissa) ja edelleenkin ollaan kuin vastarakastuneita. Ja mikä huvittavinta olen itse vesimies ja neitsyen ja vesimiehen suhdetta on sanottu mahdottomaksi. Mutta tässä sitä ollaan edelleenkin ja uskon sydämeni pohjasta että näin ollaan vielä 30 vuoden päästäkin. Koska kaikki suhteet onnistuu kyllä jos niihin jaksaa panostaa ja osaa tehdä kompromisseja...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      189
      5109
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1812
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1527
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1507
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1185
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe