Sakotusta Vartiuksessa

Ny ne on alakaneet sakottaamaan rajavyöhykkeellä marsin ja tulli puomin välissä... mistä lie kysymys?

2000 rubelin lappuja ovat tänään jakaneet satunnaisesti henkiläautoilijoille vissiin...
71439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

eikö ole rangaistusvaatimukselle miettineet perusteita vai eikö ole muuta kuin "viattomia" ollut kohteina?
Nitähän meilläkin linnat on täys.

Äänestä

Mistä tieto on peräisin? Kuljin itse tänään Vartiuksen kautta, auton tarkistus oli tavallista perusteellisempi, mutta mistään sakotuksesta ei ollut mitään merkkejä. Mikä voisi olla peruste antaa sakko Mars- kaupan ja puomin välillä.

Äänestä
  • Bisnes viisumeiden väärinkäytöksiä ovat alkaneet tarkkaamaan ja kohta kun kesää kohti mennään niin alkavat sitten mitätöimään. EI bisnesvisalla saa tankkaamaan ja tupakin ostolle mennä , muistakaa nyt.

    Äänestä

  • Ruubeli pellet kirjoitti:

    Bisnes viisumeiden väärinkäytöksiä ovat alkaneet tarkkaamaan ja kohta kun kesää kohti mennään niin alkavat sitten mitätöimään. EI bisnesvisalla saa tankkaamaan ja tupakin ostolle mennä , muistakaa nyt.

    Mistä tämäkin humppa oikein on lähtöisin, ettei bisnes-viisumilla saisi käydä Venäjällä.

    Äänestä

  • Operaatio on loppunu joskus yhen aikaan päivällä 6.4 kysy marsin tytöiltä esim...

    Äänestä

kuljemme vain joskus kesällä Vartiuksen kautta Venäjälle, joten nimet eivät ole tuttuja. Viimeinen puomihan on aika kaukana tullista (varrattuna Värtsilään esim.) Muuten viime kesänä tuntui rajamuodollisuudet joustavimmalta kuin aikaisemmin.

Äänestä
  • Se on venäjän puolella. Siinä rajalta tultaessa vasemmalla puolella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitermees kirjoitti:

Ny ne on alakaneet sakottaamaan rajavyöhykkeellä marsin ja tulli puomin välissä... mistä lie kysymys?

2000 rubelin lappuja ovat tänään jakaneet satunnaisesti henkiläautoilijoille vissiin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu