Viettekö koirianne myös lenkille? Jos, niin oletteko huomanneet lenkillä, että koiran henki krohisee? Se kuulostaa välillä, niinkuin sika röhkisi.
Veimme koiran lääkäriin, joka totesi niinkuin ihmisilläkin keuhkoputken tulehduksen. Lääkäri kertoi, että nyt on tuotu koiria juuri yskän vuoksi vastaanotolle. Tällä hirvikoiralla oli lisäksi nenäpunkki, joka on hyvin yleinen. Jos koira aivastelee, ja niiskuttaa se on punkin oire.
Antibiotti ei kuitenkaan ole oikein purrut koiraan. Yskästä vielä, mitä olette antaneet yskivälle koiralle, onko jokin kotikonsti?
Hirvikoiran omistajat
8
2461
Vastaukset
- Annan Vihtavuoren sertiä
Omistajan on tunnettava vastuunsa eläimestä,ja lopetettava turhat kärsimykset.
- Ei omistaja
Onko yskä muka koiran lopetuksen peruste? Kai siihen jotain lääkettäkin on. Tämä hirvikoira on vielä nuori noin 2-vuotias.
Sitten pitäisi varmaan lopettaa myös 7kk ikäinen ruotsin valkoinen hirvikoira, joka on myös saanut yskän. - jopi
Ei omistaja kirjoitti:
Onko yskä muka koiran lopetuksen peruste? Kai siihen jotain lääkettäkin on. Tämä hirvikoira on vielä nuori noin 2-vuotias.
Sitten pitäisi varmaan lopettaa myös 7kk ikäinen ruotsin valkoinen hirvikoira, joka on myös saanut yskän.Koirayskä on ollut melkoinen riesa monin paikoin jo viime kesästä lähtien. Kyllä ne Sinunkin koirasi siitä vielä paranevat, vaikka ensimmäinen troppi ei purisikaan.
Älä perusta näistä Sertti-Perteistä, heitä näyttää riittävän joikaiseen asialliseenkin keskusteluun. Vanha sanonta pätee heihin:" Kyllä kylä hullunsa elättää"! - jalostusneuvos
jopi kirjoitti:
Koirayskä on ollut melkoinen riesa monin paikoin jo viime kesästä lähtien. Kyllä ne Sinunkin koirasi siitä vielä paranevat, vaikka ensimmäinen troppi ei purisikaan.
Älä perusta näistä Sertti-Perteistä, heitä näyttää riittävän joikaiseen asialliseenkin keskusteluun. Vanha sanonta pätee heihin:" Kyllä kylä hullunsa elättää"!Joka kylässä on muutama kylähullu.
- Kylähullun
jalostusneuvos kirjoitti:
Joka kylässä on muutama kylähullu.
Mielipide oli viisain.
- kaikuva
Kylähullun kirjoitti:
Mielipide oli viisain.
Viisain vai oikein?
- koiraus
jovain, meillä kans koira joka krohis. nenäpunkkina ollaan hoidettu. ekalla kerralla eläinlääkäri mokas ja anto liian vähän lääkettä, tokalla kerralla saatiin oikea lääkemäärä ja rupes koiralla yskiminen ja nenän vuotaminen loppumaan. :)
- ryynis
Eli kuten ihmisenkin yskiessä, lepoa vaan.
Vähitään viikon lepo (ei rasiteta/kiihdytetä koiraa) niin eiköhän ole asiat taas normaalilla mallilla.
Jos koiralle nousee kuumetta tai ruokahalu katoaa, on otettava el.lääkäriin uudelleen yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku725364Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel352795Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1152276HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1201925Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151869- 1111790
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2771325Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma531254Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.591240- 851120