Katsoin tilastoja halvimmista lentoreiteistä eri päiville ja näyttäisi siltä, että Helsinki-Wien-Barcelona irtoaisi alle 150 euroon meno-paluu. Lentoyhtiö on Austrian Airlines ja paikat täyttyvät siihen tahtiin, että kesälle on enää vaikea löytää tähän hintaan, syyskuulle löytyi 149 ja lokakuulle 139.
Linkki oli http://www.lentoliput.nu/dest/BCN/ ja tossa pitää vaan jaksaa odottaa kun se hakee lentoja eri päiville. Löytyykö vielä halvempia, kun toivomus on, että lähtöpaikka on Helsinki (eikä Tampere)? Ja korkeintaan 1 välipysähdys.
Lennot 138 eur ?
fcbarcelonaa
1
621
Vastaukset 1
- Jippii...
Mullapa kävi mäihä: varasin n. 2 viikkoa sitten elokuun alkupuolelle lennot Hki-BCN-Hki 131 eurolla. Nyt katsoin ja hinta vastaaville lennoille on n. 230! Noita lentoja kyttäsin n. kuukauden ja eräänä aamuna sitten tärppäsi - muulloin kyttäysaikana hinta oli 149 euroa.
Nyt katsoin esim. Tallinan ja Riian kautta lennettäviä lentoja, mutta kalliiksi kävi nekin.
Onpas ihana lähteä Barceloonaan - onhan niinkin, että voin ajatella, että minulla on 100 euroa ilmaista rahaa ja saan niillä shoppailla kaikkea täysin turhaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j931520Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1011196- 42864
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden303800Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️86726- 52706
- 46704
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35661- 47647
- 28614